No video

Alban Skenderaj - JETE

AlbanSkenderajMusic

AlbanSkenderajMusic

1 856 684 προβολές336

  Music & Lyrics: Alban Skenderaj
  Produced by Endri Shani, A. Skenderaj
  Available on:
  Deezer: www.deezer.com/en/album/86527872
  Spotify: open.spotify.com/album/70UYIhBogW3Ha7rKFhF2nM
  iTunes: itunes.apple.com/us/album/jete-single/1451709316?ls=1&app=itunes
  JETE
  Stepen buzet, dridhet zeri
  Fjalet po me lidhen nyje ne fyt
  Nuk e besoja une i mjeri
  qe per cdo fillim gjithmone ka nje fund
  Dhe prita, dhe mbolla
  nje farez qe nuk do mbinte kurre
  I mposhtur deshmova lirine e saj
  Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
  Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
  Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
  Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
  Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
  Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
  Nuk ka muaj, nuk ka stine
  Nuk ka vit jo, shekull, JETE
  Mendja ime arratiset
  neper vendet qe nuk shkela me ty
  Zemra si nje ore kurdiset
  dhe ndalon sa here qe ti s’je aty
  Jam lodhur nga vetja, jam lodhur nga kjo dreq agoni
  Jam vyshkur nga etja, per syte e saj
  Nuk ka sekonde qe frymarrjen s’ma ndal
  Nuk ka minute qe nuk dua te vdes
  Jo nuk ka ore qe nuk tretem ne mall
  Jo nuk ka dite qe dorezohem ta pres
  Dhe nuk ka nate qe ne enderr s’me merr
  Nuk ka jave qe ndergjegja s’me vret
  Nuk ka muaj, nuk ka stine
  Nuk ka vit jo, shekull, JETE

  Δημοσιεύτηκε στις Πριν 18 ημέρες

  Σχόλια

  1. Elis Pira

   L..n ,harrove dekaden ! Suksese !

  2. Almir Mecaj

   Ne t gjitha kenget e tua un qaj sepse ato jane plot kpt un por t gjith t tjeret e gjejne veten e tyre ne kengete e tu kan nje kuptin me plot goje je nje artist shm por shm i rrall lum shqipereia qe t te ka bravo

  3. Grisild Merkohitoj

   Shum keng e bukur ata qe nuk e pelaye skan vesh per musik😅😅😅

  4. Redjola Palloshi

   Nuk ka keng qe kendon ti dhe nuk e gjen veten.je i pa arritshem

  5. Nela Cela

   Je i vetmi qe me emocionon me noten e pare qe nxjerr nga goja....kenge e arrire..si cdo kenge tjeter e jotja. ❤

  6. Lilli Mi

   ❤❤❤💖

  7. Alba Perreti

   👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼

  8. Nila Nila

   Jam rritur duke degjuar kenget e Albanit e do vazhdoj... cdo not perciell emocion...cdo fjal ka nje kuptim...cdo varg ka melodi dhe cdo keng ka jete. Unik ne piedestal....👏🌟👑😍

  9. Nila Nila

   Jam rritur duke degjuar kenget e Albanit e do vazhdoj... cdo not perciell emocion...cdo fjal ka nje kuptim...cdo varg ka melodi dhe cdo keng ka jete. Unik ne piedestal....👏🌟👑😍

  10. ervin ruko

   👏👏👏👏👏👏👏👏👏bravo

  11. azra 123

   Sapo e degjova edhe nk po ndaloj dot duke e degjuar vazhdimisht😭😭😭me mbaroj gjysma e internetit😂😂qaj per kengen qaj per internetin🤦‍♀️🤦‍♀️komplimente edhe jo kaq te bukura te tjerat se sna le te bejm kokerr pune duke ndenjur ntel per te te degjuar😉😉😉

  12. Marsi Pirra

   Si gjithmon nje emocion qe te rrengjeth mishin..unik ne cdo kohe 🙏🙏🙏

  13. Lidia Qama

   e ke parasysh ate momentin kur ti degjon lexon apo shikon dicka dhe nuk ke ca te thuash sepse ajo eshte pertej persosmerise ashtu eshte kjo keng

  14. Gameplay Tv

   Kengetari me i mire ne shqiperi. Ca shqiperi them une me i miri ne botr👍🏼😄😄

  15. Matilda Cela

   Je i mrekullueshem Alban Skenderaj 😍😍😍

  16. blueibabygirl07

   Over 1.6 million views 💖💖💖💖🇦🇱🇦🇱🇦🇱💖💖💖🎶🎵🎤 as always #albanskendera #beautiful #somuchlove from the #States

  17. Geraldo Kociu

   Sa here qe e degjoj me ben te ndjej dhimbjen dhe mallin per Enjgjellin tim te vogel. 👏

  18. Sherife Xhelili

   Un jam dashuruar me kte kengen je me mire alban skenderaj 🤗🤗😍😍😍

  19. Besnik Kadriu

   Më pëlqen se këndon rrdhjejshum shqip ! Nuk e gjen ndonjë fjale anglisht apo gjuhë tjetër që të lidhet kënga. Talent talent pa diskutim!!! 😁

  20. Anisa Mucobega

   Super alban kendon me super nga te gjith kengetaret 😉emocion per xhdo fjale😄😄👏👏👏👏

  21. Ti tty

   Qualcuno può tradurre in italiano per favore? 🙏grazie in anticipo...😊

   1. shiHanny

    ​+Ti tty Tutte le sue canzoni sono cosi'. Sempre molto profonde e sono scritte da lui stesso, la maggior parte. E' un vero poeta. Purtroppo nella traduzione si perde sempre qualcosa. Aveva fatto anche una versione italiana di una sua canzone, tempo fa (è vissuto per molti anni in Italia). Si chiama "verso il blu" gr-news.com/online/βίντεο-yTsAYZVs_r4.html

   2. Ti tty

    O Dio 😢se ho pianto quando non sapevo il significato...te lo puoi immaginare ora😭 dovreste fare dei video con le canzoni di Alban tradotte in italiano o pure in inglese....Ed Sheeran non e piu bravo di lui...grazie shiHanny🤗

   3. shiHanny

    Mi si seccano le labbra, mi trema la voce le parole mi si fermano in gola Non credevo, povero me che per ogni inizio c'è sempre una fine Ho aspettato, ho seminato un seme che non avrebbe mai sbocciato Sconfitto, ho accettato la sua libertà Non c'è secondo, che non mi si ferma il respiro Non c'è minuto, che non mi viene voglia di morire Non c'è ora, che non mi perdo nella nostalgia Non c'è giorno, che smetto di aspettarla Non c'è notte, che non mi visita in sogno Non c'è settimana, che la coscienza non mi rode Non c'è mese, stagione, anno, secolo, vita La mia mente vaga in quei posti che non abbiamo mai visitato insieme Il cuore, come un orologio, si carica E si ferma, ogni volta che tu non sei qui Sono stanco di me stesso stanco di questa maledetta agonia Sono appassito dalla sete per i suoi occhi

  22. Klajdis&Warda brother and sister

   Mrekulli ❤

  23. Dr. Dark

   Era e parë që digjoi këngë tē albanit po hajdmo për mundimin like

  24. shiHanny

   Nga njana ane kam deshir qe Albani m'u ba i famshem nderkombetarisht, nga ana tjeter nuk du se xhelozoj mos po na marrin, du me met veq i joni.😂 T'du shum Alban, t'a dish. Je poet.

  25. Tani Mine

   Melodit e tij jane te pa harrueshme

  26. migela liko

   Superrrr kenge !!!

  27. Marsi Beqiri

   Vetem malleshti ka ky njeri ne plot kuptimin e fjales;) suksese ne xhdo fush te jetes brother 👍🏻

  28. Irma Ttbmlj

   I paske marre goxha Erick claptonit sidomos fillimi fiks si kenga e tij

  29. PEtrit CUni

   Je i madh, din cfar prodhon me sukses.. m i miri jee...😥

  30. Valbona Shaqiri

   Ka pak këngëtarë si ky, të cilët mund të kombinojnë fjalët me aq shumë dashuri dhe t'i përsërisin atë në të gjitha këngët e tyre. Bravo!

  31. jana zyla

   I literally love you ❤️❤️❤️❤️

  32. Ymer Ibrahimi

   Alban Skenderaj a osht drenicak bre ?

   1. shiHanny

    E di pse po vet, per mbiemrin lol. Amo jo, asht vlonjat.

  33. Mikaela Kola

   Thjesht : Jeni mrekulli universale. E adhuroj cdo kenge qe ben.

  34. Anxhela Qajaj

   I grown up with ur music and ur magical voice Thank u for making our lives beautiful U are the best

  35. elti matraku

   Elifara

  36. Bruna Musko

   Ne cdo fjal ka lot e ndjenje kjo kenge.Bravo Alban qe gjithmon ne cdo keng esht realiteti brenda

  37. Mikeli Lena

   Sado pelqime dhe shikime te marri eshte pak. Une thjesht e adhuroj!!!!!. Dhe perseri eshte pak shummm pakkkk!!!!!!!!!!

  38. Ariela Petani

   Masterpiece 🔝🔝

  39. Elham Jashari

   Ed sheeran Hobbit

  40. com ment

   Nije mer far Zeriiiii paaaa TOP

  41. denis breski

   Nje super hit !😃😃😃🤩🤩🤩🤗🙂😉😊 kush mendon si une ?

  42. Lejla Rudi

   me pelqen shumm muzika jote gjitha 😍

  43. Lejla Rudi

   shumm njeri i qet je Alban poashtu Miriam jeni ❤💙

  44. Sandra Mrls

   Love his music. Can someone translate it in English.

   1. blueibabygirl07

    Thank you! Interesting!

   2. shiHanny

    Tight lips, shaking voice The words are tight inside my throat I couldn't believe me (the) poor That for every beginning there is an end And waited,and planted A seed that would never be planted defeated, I witnessed her freedom (seeds freedom) There is no second that my breathing isn't stopped There is no minute that I don't want to die There is no hour that I feel nostalgic There is no day that I give up waiting And there is no night that my dream isn't taken There is no week that my consciousness isn't killing me There is no month, there is no season There is no year, century,LIFE My thoughts escape In places that I never stepped (never went/walked into) (my) heart like a clock (the item) is stacked And stops every time you're not here I am tired of myself I am tired of this f2CKING agony I am withered from thirst, for her eyes

  45. name surname

   Layla - Eric Clapton ??

  46. Paul Petri

   I am the English comment you are looking for. It's good!

  47. Edison Likcani

   Yll💚

  48. Edison Likcani

   ❤LOVE

  49. klea Aelk

   Jo nuk ka kengetar me te mir se ty je perfekt,bravo 👏🏻👏🏻👏🏻😻

  50. armelin elmazaj

   I math si gjithmonë 🌟🌟🌟

  51. Broken Figure

   Zoti Stark. Une nuk ndjej shume mire

  52. Artlir Backa

   Alban Skenderaj nje vlere nderkombetare👏👏

  53. Kleodijana Yzeiraj

   Bravo je AAA rtiste I madhe.

  54. Linn Linn

   💙

  55. Ori Ori

   Super👌👌👌👌👌😍😍😍😍

  56. Endi Qato

   VACE ZELA , GAQO CAKO , ELITA 5 , ALBAN SKENDERAJ , FLORI MUMAJESI ME TE MEDHENJT QE KANE KENDUAR SHQIP,

   1. Dnilema

    Endi Qato mos harro nexhmije pagarusha ;)

  57. Etleva Berbiu

   Kenge me plot kuptim!Urime Alban Skenderi,sado pak na lehteson dhimbjen ne kurbetqareve!Pershendetje nga Jacksonville Florida

  58. Noemi Emi

   Kam udhetuar me ore te tera nen tingujt e kesaj kenge ,Na shtove jeten tu shtoft jeta 🤗suksese 🥰

  59. Miti Fier

   Uau Alban👏👏👏👏👏❤❤❤❤❤💙🎉🎉🎉

  60. Nermine Alija

   M

  61. Mechty EC

   I don't understand the lyrics ,but I love how peaceful it sounds♡

   1. Mechty EC

    Hi😊 Thanks+shiHanny for translation❤️

   2. shiHanny

    Tight lips, shaking voice The words are tight inside my throat I couldn't believe me (the) poor That for every beginning there is an end And waited,and planted A seed that would never be planted defeated, I witnessed her freedom (seeds freedom) There is no second that my breathing isn't stopped There is no minute that I don't want to die There is no hour that I feel nostalgic There is no day that I give up waiting And there is no night that my dream isn't taken There is no week that my consciousness isn't killing me There is no month, there is no season There is no year, century,LIFE My thoughts escape In places that I never stepped (never went/walked into) (my) heart like a clock (the item) is stacked And stops every time you're not here I am tired of myself I am tired of this f2CKING agony I am withered from thirst, for her eyes

  62. Gladjola Legisi

   Super Artist 🙌🏆 kjo eshte muzik...!

  63. Sara Kryeziu

   👍❤

  64. Admir Lleshaj

   si gjithmon superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  65. Enkeleda Hoxha

   Like like like 🎼🎸pa fund 👏👏

  66. elba Rukaj

   Je si shpirt , te lumte mendja dora dhe goja djalosh

  67. Eplida Alicani

   Superrrrrr😍😍😍

  68. Saimir Myzeqari

   Super, Bravo Alban qe me zerin tend, na ben te largohemi pak nga erresira dhe ankthi qe her her na pushton Je super

  69. Ajlin Kanapari

   Une jam fansja jote me e zjarrte ti je fantastik kenget e tua me kan hyre ne zemer dhe nuk ikin me qe 4 vjec kam degjuar kenget e tua sot jam 10 vjec je i preferuari im ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️😊❤️😊❤️😊❤️😊😘😙😍😚😗😙😊😚😘😙❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋❤️💋💋❤️💋❤️💖❤️💖💕💖💕💖

  70. Harun Tk

   Kenga me e deshtuar per kete kengetar !! Ishte kengetari me i preferuar per mua , tashme nuk dua ta degjoj kurr , disss per kete keng sory alban!!! Ka domethenje qe per te mua ndikoj shum per keq der ne extrem!!!

  71. Florida Kishta

   Je nje talent i vertete Alban 😍👏👏 i adhuroj te gjitha kenget e tua❤ sa me shume sukses te uroj..

  72. Gani Mehmeti

   Nje ritem ruan Albani,nuk shoh ndonje diference nga kenga ne kenge,por te pakten kendon shqip dhe ben tekste me te mira se pjesa derrmuese.

  73. Katerina Kote

   kenget e tua te mbushin me JETE

  74. Valbona Bregu

   Sei unico 👏👏👏👏

  75. Remix Channel

   Ed sheran Shqiptar !!!!

  76. Orka Orka

   il difetto di questa canzone e che dura solo 3:05 minuti 🥰🥰🥰

  77. Emanuela Prifti

   Kenge super

  78. Eva Mjelma

   Përfundimisht je i paarritshëm Alban Skënder aj....

  79. ZERINA HOXHA

   Ooooo sa e bukur kjo keng. 11.02.2019. 04:02 duke degjuar kete perl

  80. Eleni Manjani

   Është kaq relaksuese, kryevepër 😇😇

  81. Gjergji Brahaj

   Ky esht mbrekulli 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻❤️❤️

  82. Rina Blerina

   Super kenge fantastike...

  83. A. Gervalla

   kenge e bukur

  84. Fernando Pashaj

   JETE Nuk ka sekond qe frrymarjen sma ndal I love this song.

  85. Jugers Ahmet

   Super kenge❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  86. xhenife kociu

   Ooooo ylll ti je artist me plot goje te flm per keto kenge me kete melodi ooo yll i muzikes je vetem ti je artist i veçante.🙏🙏🤗🤗

  87. Ana Manolaj

   Alban si gjithmon kenge te mbrekullushme 🥰😍❤️🥰!!

  88. maril ne

   kenget e tua me qetesojn shpirtin

  89. Salushe Memo

   Yll je Alban dhe Kenga 👌👌👌💚

  90. Bona bona

   Bravo 👍 gjithmon degjoj vetem kenget e tua te gjitha jane perfekt 😃

  91. Franceska Lecini

   O zot superrrrr hit kush mendo si un

  92. alesia prifti

   super talent je

  93. my world

   super

  94. Mirjeta Rakipi

   Like per albanin 👍

  95. Artlir Backa

   Respekte 👍nuk ka vit jo,shekull JETE

  96. Ciccio Ciccio

   💖

  97. Ylber12 Bele

   tekst fantastik si gjithmon🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  98. olsa rraku

   🌟🌟🌟🌟🌟

  99. Vesa Bora

   Je super balad sic Alban Skenderaj di ti sjell dhe fansat e ti ti pelqejn por edhe dikush qe nuk esht fans ee Albanit 😍

  100. Enilda Buliçko

   Te qeteson shpirtin❤❤