E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 1! (13 maj 2018)

RTV KLAN

RTV KLAN

230 323 προβολές182

  Facebook: facebook.com/tvklan Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN;
  Kronikë më e plotë: tvklan.al/e-diela-shqiptare-emisioni-35-sezoni-10/
  Thashethemet për shumë njerëz nuk janë të rëndësishme dhe duhen injoruar, por kur ata arrijnë të prishin një marrëdhënie atëherë nuk duken aq të padëmshme. Kjo ka ndodhur me Matildën, personazhen e radhës në “Ka një mesazh për ty” tek “E Diela Shqiptare”.
  Ajo deri para dy muajsh kishte një jetë shumë të lumtur bashkëshortore, çdo gjë shkonte shumë mirë në familjen e saj, derisa fjalë të pavërteta nisën të qarkullonin mbi moralin e saj. Këto fjalë ranë në vesh të bashkëshortit të saj Ilia dhe bënë që besimi i tij ndaj gruas të lëkundej disi. Matilda ishte sot në studio për të falenderuar bashkëshortin e saj por mbi të gjitha për të kërkuar ngrohtësinë e dikurshme dhe gjithçka që tashmë s’e ndjen më.
  Matilda: Unë jam Matilda Kumaraku, 29 vjeç, jam e martuar kam dy fëmijë, dy djemë. Jam martuar pak e vogël, 16 vjeçe.
  Ardit Gjebrea: Me dashuri?
  Matilda: Me lajmësi. Me Ilian kam shkuar shumë mirë, kemi pasur një familje shumë të mirë. Kemi pasur shumë harmoni në çift, shkonim shumë mirë. Madje na kishin zili. Sot e kam thirrur këtu bashkëshortin tim sepse kanë ndryshuar shumë gjëra në jetën tonë. Dhe shkak janë bërë thashethemet, që kanë hyrë mes meje dhe bashkëshortit tim.
  Ardit Gjebrea: Çfarë thashethemesh?
  Matilda: Para nja dy muajsh, unë nuk ndihesha mirë, isha pak pa qejf dhe vijnë më marrin prindërit e mi, shkoj në fshat te prindërit e mi, bashkë me fëmijët. Sepse qëlloi që ndodhën edhe përmbytjet dhe e kishim shtëpinë nën ujë. Shkoj te prindërit e mi, pas 5-6 ditësh më merr im shoq në telefon. Kam dëgjuar shumë fjalë thotë. Sikur unë bashkëjetoja me një person nga fshati. Më pyet nëse janë të vërteta. Kishte dëgjuar fjalë se unë kisha krijuar një martesë të dytë me një nga fshati. Më tha që do të vinte te shtëpia e prindërve. Ai ishte i sigurt pak a shumë që unë nuk fshihja gjë, por u bë konfuz pasi dëgjoi shumë gojë që flisnin.
  Vjen bashkëshorti në shtëpi i thotë babait tim që janë hapur fjalë. Ngelëm pa fjalë.
  Ardit Gjebrea: Pati ndonjë moment dyshimi babai yt?
  Matilda: Jo, nuk e besoj. Nuk m’u shpreh të paktën. Ai beson tek unë.
  Ardit Gjebrea: Çfarë ndodhi në të vërtetë?
  Matilda: Erdhi bashkëshorti aty, i tha babait. Kishte edhe zënka. Unë nuk jam ndjerë mirë.
  Ardit Gjebrea: Ti e njihje këtë person?
  Matilda: Me thënë të drejtën unë e njoh këtë personin. E kam parë nga larg. Një herë qëlluam në dyqanin e fshatit. Ai kishte ditëlindjen e djalit. I ofroi një pije djalit tim. E refuzova por shitësja tha merre se ka ditëlindjen e djalit, ndaj po ia jep.
  Burrit tim i vinin disa telefonata anonime në telefon. Kështu që vendosëm ta denonconim. Kur po shkonim në polici na del personi përpara. I thotë bashkëshortit tim që dëshiron të sqarohet, që ne i kemi prishur familjen. Na kërkon të shkojmë te bisedojmë me nënën e tij që ta besonte familja.
  Ardit Gjebrea: Deri në çfarë pike kanë mbërritur marrëdhëniet e tua me bashkëshortin sot, që ti ke ardhur këtu?
  Matilda: Ai nuk është më si më parë. Ai më përpara bënte gjithçka për mua. Atë vit që u martova, ngela shtatzënë menjëherë me djalin e madh. Dhe pasi linda djalin e madh jam sëmurur, kam vuajtur katër vjet. Më duhej të kurohesha për katër vjet rresht. Ai ka ndenjur shumë pranë meje. Ka bërë gjithçka për mua, si një nënë dhe jo si një bashkëshort. Më mungon harmonia, më mungojnë fjalët e tij që thoshte gjithmonë. Më mungon gjithçka tek ai. Atë që ne kemi pasur para dy muajsh. Nuk është Ilia që ka qënë...

  Δημοσιεύτηκε στις Πριν 11 ημέρες

  Σχόλια

  1. Petrit Nikolli

   I kemi len ato muhabete thot iliri. Shalla ske len ato muhabetet e tjera. Iliri qenke shum i bute. Tregoj qik nuses se kush eshte burri

  2. Ardian Drizaj

   po moj po qaj me zor ...

  3. Asani Asan

   O shezo shabani mos ha shum se keto edun njeri tjetri shum duket sevdes ajo per burin evet eju jeni njerz te poshter

  4. adela nardi

   o katunar

  5. Μπελισα Καραντζουνη

   pse se besoje dote kete femer une

  6. Mimoza Caco

   Ik moj mashtruse

  7. Visi Fierok

   Ik moj kokrra bushtres po ke gjetur ate dumon ti qe smarka vesh hiç..ty do varur por me koke poshte

  8. Kujtim Delia

   Ka mundsi dikush te me sqarojne pse gjithmon te njejtat fytyra ne sall (publik)

  9. osmani Osmano

   Moj debile çfarë burri ke nuk e meriton debile ithon një here qe fatin e buces nuk e ka njeri moj idiotësire

  10. Edvin Skendai

   zoteria shum njeri shpirteror dhe shum I cilter eshte gjuna ,per ket zoteri ,ne qoft se kjo e ka tradhtuar ,jazekt I qoft

  11. lulu 2016

   O zottt rob zoti ky djal mmm

  12. Zana Stevens

   Ki bur paska qen diamant ....

  13. Anita Spahiu

   O zot qa burri Kjo kokrra kurves ku ka ze sesht p.a. gje thon Turp moj debile

  14. Pablo Escobar

   sa njeri i mir ky zotria pzz zot jepi lumturi dhe jet sa me te gjat ne familje

  15. marjana doda

   se pse nuk me pelqen mua kjo,sepse i shoqi thote dhe nese me ka ber dicka,e kam nenen e kalamajve,d m th dhe ai dyshon dicka

  16. Suela Troplini

   Oo sa llafezane jemi ne shqiptaret fusim nje dynja ne sherr .Ju jete te lumtur paci e leri qente te lehin

  17. LE HA

   kush jemi ne qe te gjykojme por ama di edhe kete qe (femra e ka shejtanin ne bark)

  18. Nadire Dinoshi

   Po fshati ate pune kane se i ka mbytur injoranca gjyna e shkreta

  19. Cen Kertolli

   Kurva e kurves

  20. Yilli Hoxhar

   💖💖💖💖

  21. lajan pashaj

   Cfare burri engjell Zoti e bekofte

  22. Eddy IBUSH

   BRAVO

  23. Liridona Shala

   Njerz pa shpirt pse duhet te nderhyni ne jeten e tjetrit.. mir e tha Arditi, ka nje shpirt flori ky njeri... ju rujt zoti juve dhe familjen e juj. Nje histori plot emocjon 😢

  24. Qerime Ramaj

   Bravo Ardit qe bashkon dy njerz te pa fajshemdhe ai djali i Barjamit mos te degjoj plerat e fshatit po te degjoj njerzit e respektuar se i bie te blem peshqirat e dyqanit te mbyllim gojen e xhihanit zoti qoft me ju.

  25. anita xhija

   zoti i denoft ata qe meren me llafe ... po si mund ken guxim te flasin e te shkaterrojne jeten e nje cifti te prishin nje familja ...

  26. lovi lovi

   Ne shipri te gjerrin syt i kam kalu une kto te jetosh shipri zot na ruje ....

  27. FATMIRA SELIMAJ

   O njerz beni Hallet tuaja e MOS u merrni i thash e me tha pa menduar se keshty lendoni te tjeret e shatrroni jeten .... Boll ma gjithsecili te shikoje jeten e vet e lerni njerzit te jetojne ashty si ti doj qefi cdo njeriu ... Zoti e vrafte kush mundohet me shkatrrue jeten e dikujt....

  28. Ela Ela

   Tani moj zonje une e di qe disa fjale hapen edhe kot , ama qe ne fillim kishte dicka që nuk më pelqente në të folurën tënde .. Tani kot kot fare sbesoj se kane dale fjalët .. E para qe the qendrova ca kohe te babai se u permbyt banesa aty tek ne .. Po burri si qëndronte te ajo banesë e permbytur nuk e kuptoj, e pra aty duhej te qendroje edhe ti .. Sa per babain qe ta ka kap telefonin e ta ka thyer , ai kot kete veprim se ka bere , babai jot me siguri është moshë pak a shume me babain tim , se edhe une pothuaj moshen tende kam , sado qe prinderit tane nuk kanë shumë ide per smartphone e per rrjete sociale, ata e kuptojne shume mire kur ka dicka qe nuk shkon, e jam e sigurt qe te ka pare gjith kohen me telefon në dorë , por si prind qe eshte i ka erdh keq te te flasi e te te pyesi, por mbasi ka degjuar keto gjera i ka shkuar mendja direkt, ndaj edhe ta ka thyer telefonin, se nuk e ben njeri ate veprim kot , Pa qene pak i sigurt ne vete .. Tani edhe te adresa ne instagram, je ne foto me njė person emrin Kastriot Hyka , nëse ky eshte vallai jot ose djali i xhaxhait ok , nese është thjesht i njohuri jot apo bashkfshatar, ateher me vjen keq per bashkeshortin tend qe eshte vrare nga fjalet e dala , por me kete foto qe pashe nuk besoj se fjalet Kane dale kot nga hici..

   1. Ronaldo ronal

    Ela Ela sa mir ja paske thene kesaj macovejkes buth levizur hahaha

   2. Shijaksi Milano

    Ela Ela jo jo skom partnere akoma jom rahat kshu e daku . ka lezet viva la beqarnia 😂

   3. Ela Ela

    Shijaksi Milano Ahh se harrova, komentin e parë nuk e kisha pikerisht per ty , Dmth per jeten apo partneren tënde, doja thjesht të thoja nese ke ndonje rast si ky qe ke degjuar fjale per dike por sje shume i sigurt nese janë te verteta, më kishe bërë një zë mua Oooo Ela , kontrollo pak filankën 😂😂😂

   4. Ela Ela

    Shijaksi Milano zakonisht ka tipa qe i keqtrajtojnë gratë e tyre edhe pse i kanë zonja gra, por ne kete rast ai dukej qe ishte shume shume i drejtë , dhe tja besh kete gje ketij njeriu te vret zoti .. fjalët nuk dalin kot sidomos ne keto raste , Shokë kam dhe une jetoj larg por kur shkoj ne shqiperi vete i takoj me familjen time me bashkeshortin e me femijet e mij , e jo te dal me bo selfi tek pull me fshatarët e mij .. Vertet njerzit merren me llafe por ama kur ju jep një arsye, Vertet ne Instagram egziston një adrese me fotot e Kesaj , e besoj se adresa nuk eshte e saj por do e kete hap ai bandilli, Gjynah , te kesh nje familje femije e bashkeshort te tille e ti shqetesosh në kete far menyre , se di ca kane në vend të trurit keto lloj specie

   5. Shijaksi Milano

    Ela Ela kush un eee skom nevoj un per interpool e noku se interpol jom vet un . slej rrasht e kock e brinj pa ja thy masnaj e coj ke baba t hiki nkom . po kur gjejn lam te drejt me bo kshu

  29. N New york

   Shume qift i bukur jeni per tju pase zili,leri qa thone tjeret se qent lehin karvani ec perpara

  30. Tosi Skenderi

   Sa Kare idiote je vetem po t jesh injorant se kpt q ti ke dicka me ate sps askush nk t thot kot sa kareeee

  31. petros k

   Γιατι ειναι αυτο στις τάσεις;

  32. Mirela Leli

   Ku ka tym ka dhe zjarr kjo e ndezi po zdi ta shuaj duket qe ne pamje qe esht moster 😏😏

  33. osmani Osmano

   Moj qelbësira moj debile si nuk ke turp po ti dukesh në fytyrë moj debile si nuk ke turp qe del ne televizor mjere fëmijët dhe burri çfarë grua ka

  34. Klemend Cirongu

   qeka nje buce kjoo duket qe po shtiret sikur qan😡.. Mvin shum keq per ilirin se qeka njeri i persosur...

  35. fatjona Jona

   Pse e kam pershtypjen qe kjo po genjen 😏😏

   1. Ronaldo ronal

    fatjona Jona nuk po te duket por po genjen kjo hund dereja po gjyna ky buri qe esht si kallkan.

  36. xhevdet ramazani

   O gjino o gjino !!!!!! Gjino more Te kesh ne krah nje bur kaq Te mbrekulkushel Kur Ne bot se gjen nuk ben vaki por fatin e ketij buri e ka zonja ne zemer dhe fatin e familjes ne se ka siklet ky zotria dhe zonja ne fjal e shef zoti dhe e shef me syt per dit ky bur Ne Se kjo do vuaj Nga sikleti keti buri i mbrekulkushem i ruajt zoti femijet i uroj nje jet te kenaqeshme sa Te jeni frym dhe dy femijet i uroj jet te qet e te Shkelqyer dhe pse jo te jen dikushi Ne jet ju flm pra urimet me te perzemerta dhe vazhdoni jeten tuaj pa as nje kompliment nga Te tjeret pra familja eshte e shenjt dhe beni jeten familhare Me mirsjellje ju flm 🏠🙏

   1. pellumb Xhufi

    Bravo

  37. Elaa Ela

   Sa burr i mir model je qe ne shqiperi rrall se e gjen.

  38. Anna Stone

   Njerz me te trash se ne 🇦🇱ska ne asnje vet te botes !! Njerz te vegjel, te PA kultur thashethemagji shikojn punet e tjereve me shum se te veta !! Po turpppppp si Nuk kan !! Mbyllnje goje 🤐🤐🤐 shifni punet e juja!!pse shkatrroni familjen Pse ju hapni probleme !! Turpppppp te Keni !!! Lerni njerzit te jetojn jeten e tyre sepse Jam e sigurt se as buk te hani Po ama koh te merreni ne punet e tjereve!!

   1. Zhzaneta1 Zhani

    po pse flisni kaq keq prishni familjet

  39. Flora Gugasi

   Aman se bota nuk flet kot dicka kan par qe flasin dhe ne ne fshat kemi jetuar po nuk jan hap fjal kot

   1. Tosi Skenderi

    hahahahaha fiks askush nk flet kot aty ka qen dhe eshte dicka

  40. Kujtime Sulo

   Vashdoni jeten tuaj.dhe mos degjoni fjalet e botes. Zoti ju dhent lumturi ne Familie bashke me femijet tuaj

  41. Am I a gamer

   Why is this in greek trends?

  42. Harow Death

   Bravo mos degjoni fjalet e botes , zoti i denofte ,kjo eshte dashuri e sinqerte

   1. Ronaldo ronal

    Harow Death i ke ren fik si e gjete ja futu te instagrani kesaj kok palares .

  43. klara monaco

   Dashuria e ketije cifti eshte e madhe jeni nga vendi me i ndyr ai vend ku ste le te jetoshe rehat jam vete nga fieri edhe njerzit me te ndyr thasheethemexhinjet jane aty sa me endershme te rrishe ne ate vend me shume njolla ke shyqyr qe sjetoje kam 20vjet e urreje ate vend kurvat jetojne rehat aty puf kanceri mu ne fyt atyre qe shkaterojne lumturin e tjetrit vdekshi plera jeni shume te mir te dy shiko se aty po te doli nami eshte e kundreta eshte e ndershme vetem nga inati e xhelozia placi isha e vogel e me ngjisnin si kur kisha dashnor nje qe se njihja fare po shuqyr prindrit sme linin te dilja vetm e edinin qe sishte e vertet jane te poshter vetem se rri mir😌

  44. Ajsi Endrimjedanijeta ime

   Ooooo i denoft zoti e i gjykoft perendia ato qe fls keq nk shofin jeten e vet po gjithmon jeten e tjerve🙏🙏🙏🙏

  45. Emine Adili

   Bravoooo

  46. Channelejda L

   Cifti i bukur mos e vrisni mendjen per personat qe nuk ju besojn po veri dhe perce goja nuk i mbyllet njerzeve ,shumica e Shqiptareve i mungojne brinat, llogjika i mungon

  47. Klodiana Kacani

   E tmerrshme se si ka fytyre e Del kjo turp!! Shikoni instagram @katicilda dhe kuptohet qe e eshte ajo po ne krahe nuk eshte ilia po dikush tjetër! Me vjen keq per ketë djale!

   1. Dorina Mushi

    Mbase është një add fallco ... ku njerëzit e përdorin për qëllime të këqija. Për aq kohë sa ne nuk i njohim,skemi pse u vendosim brirët ose kurorën...

   2. Eva ilias hasani Lika

    Klodiana Kacani po e vertet

  48. Ritvan Dervishaj

   A jane te verteta kete e di ti . por kam nje pyetje perse te hyne ne pune rrjetet sociale ?? Burri me bageti ti merresh me rrjete sociale!!

  49. blerina bardhaj

   Aman ca komentesh lexon ketu .lloj mileti a pika qe su bje presi qe te ndryshoj pse nuk ka bota thashefem dhe ne qofse shikon dicka thon nuk pash nuk degjova tekoj jan gjera mes cifti vl fshati ti qish rot neres te trash gjith jeten

   1. Ronaldo ronal

    blerina bardhaj po ti je femer me se do ja u fusesh fshatit.

  50. Fladortroci1 Troci

   Ne te vertet po bien shum femra qe jan debile dhe jan te martuara me femi nuk mendojn per familjen e tyre por kan shkaterruar familjen e vet epo dun me shkaterru edhe familjet tona ato jan kurva dhe kurvat zoti i ndeshkoft aty ku i dhemb me shum i urrej me shpirt keto lloj femrash 😡😡😡😡