E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 2! (10 qershor 2018)

RTV KLAN

RTV KLAN

182 522 προβολές132

  www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN;
  Kronikë më eplotë: tvklan.al/e-diela-shqiptare-emisioni-39-sezoni-10/
  Nuk thonë kot se kush gjen një mik, gjen një thesar. Mark Ndoj nga Puka ka gjetur një mik italian si Masimo dhe një thesar prej vërteti. Nga një emigrant i thjeshtë në kufinjtë e mbijetesës, ai sot ka në dorë pasurinë e mikut të tij, që është një sipërmarrës i suksesshëm në kryeqendrën e Italisë.
  Mark Ndoj është një nga ata shqiptarët e shumtë që ka provuar ta ndërtojë jetën jashtë Shqipërisë që në fillim të viteve ’90, atëherë kur largimi ishte e vetmja shpresë për të mbijetuar në një vend të rrënuar ekonomikisht.
  Të gjitha vuajtjet e tij janë shpërblyer sepse sot ai mund të quhet pa frikë si një nga shqiptarët më me fat. Kur thuajse të gjitha mundësitë për të ndërtuar të ardhmen ishin shuar, ai gjeti një mik të vërtetë, i cili i ndryshoi tërësisht jetën.
  Tek “Ka një mesazh për ty” në TV Klan ai tregoi historinë e njohjes me Masimon, një sipërmarrës i suksesshëm italian në fushën e hotelerisë. Prej disa vitesh Marku është bërë krahu i djathtë i tij dhe ftesa për ta falenderuar në program ishte më e pakta që mund të bënte për të. Por si nisi aventura e Markut?
  Që në vitin 1992 ai provoi të ndjekë të njëjtat shtigje të rrezikshme si mijëra shqiptarë të tjerë, duke kaluar ilegalisht nëpërmjet maleve drejt Greqisë. Sa herë prekte tokën helene, ai binte pre e torturave të ushtarëve grekë. Si për të mos harruar kurrë ato momente të hidhura, tre brinjë të thyera e kthejnë në kohë sa herë që ndryshon moti apo bën ndonjë sforcim fizik. Pas 7-8 viteve tentativash të dështuara, Marku vendosi të heqë dorë përfundimisht nga Greqia.

  Δημοσιεύτηκε στις Πριν 7 μήνες

  Σχόλια

  1. Zhuljeta Ymeri

   Brvooooo massimo dhe markos

  2. Ajete Hasani

   Shum bukur me pelqen ky shqiptari qe i sinqert na perfaqson ne shum me dinitet dhe nder,,,

  3. Kadire Nela

   Bravo per maksimon nje zoteri i fort me zemer te madhe ❤️

  4. Semavije Memeti

   nje falmderim zoti qe ka edhe shqiptar me zemer te paster qe te punoj me menje zemer italjani po zoti e bekoft

   1. Semavije Memeti

    edhe gjith shqiptaret te jen si ky djal

  5. Klaudia Koci

   Po cfare ka te cuditshme ketu,ne vitet 2000 ndodhnin plot raste te tilla,ndersa tani nuk besojne shume italianet tek ne,sepse na ka dale nje cik nami I keq per llogjet qe bejne shqiptaret,e kane frike,por di te them se italianet jane shume here me humane se ne,shume here me te edukuar e shume here me te sjellshem,imagjinoni nje pronar shqiptar,te marre nje tjeter e si sillet..o zot ozot....

  6. Alba Kristi

   Mblodhi gjithe fisin Marku qe ishin ne pike te hallit dhe i beri drejtora ...nderkohe shohim ne familje te tjera shqiptare vellezer qe behen armiq midis tyre per nje cope toke.

  7. Marinel B.

   Si sme del mua ndonje si ky të më biresoj 🤣🤣🤣

   1. Ani an

    Ma Bo 😂😂😂😂po' ce

  8. Jozefina 04

   👏👏👏👏👏👏

  9. Sara Ciao

   ky qenka zero me.italishten njerzit kte me 1 vit e mesojn direkt....

  10. Nertila Isufaj

   Mbare Marko

  11. Raffaele Cassa

   Si prrall me mbret me duket mua jam vet ketej e di si jan italianet po nejse se esht e vertet te uroj gjith te mirat

  12. olti shima

   Shum histori emocionuese bravo Mark na bere krenar me sjelljen tende 😍

  13. Raimonda Pavaci

   ❤️❤️❤️❤️

   1. VALENTINA PRiFTI

    Marko eshte njeri i mire. I eshte neneshtruar Italianit. Marko do bente mire ti gjente 1 zonje shqiptare qe te jetonte ne ngrohtesi. Nuk di.....di qe italianet jane furbo. Nji lidhje misterioze. Me aq lek qe ka Marko jeton ne hotel me 5 yje. Bizare.....

  14. Helena Halili

   Me vjen keq per jeten e ktij qe ka kaluar !po qonka dhe I zgjuar gopi I somes e kupton se cfare ka plaku edhe don ta mbaje afer qe ti mare pasurin se budallenj Jane bota jashte!asgje sdon ky vetem te jetoj ai ne familjen e tij!si palidhje e ftove ne publik po hec mo !!!

   1. Ronaldo ronal

    Helena Halili hahahaha nuk esht i zgjuar por te dashuruar jan me pak fjal pederasta

  15. Zakarel Kokomani

   Rrespekt per italianin dhe cunin nga puka por nji gje do shtoja njeriu me i rendesishem ne jete eshte nena e babai dhe familja pastaj mund te vesh ca te dush ne rrall flm.suksese.

  16. Spirolina Xharo

   E E shte gejjjj

  17. Gona GoRoNo

   Braavo👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼ato njerez qe kan inat ishalla plasin krejt

  18. Maki13 Meki

   ARDITI ESHT ⭐⭐⭐⭐⭐⭐JON SHQIPTAR MBURRET MBAR SHQIPTARI ME ARDIT GJEBREN

  19. Miranda Dafla

   Respekt per Masimon, Marko ta gezosh pasurin, dhe leri njerzit ziliqar te flasin cte duan, ti e jeton dhe je me fat, te tjeret e enderojne pasurin. Jetoj ne greqi dhe mua me falen pasuri, pa asnje lloj interesi

  20. pls l3mme pl4y D3spacito 2 epiko

   Ma perché è 20esimo nelle tendenze italiane?

   1. Ermac MK

    Ferre _ perché si comprano le views

  21. Edona Edona

   Hahaha thuj masimos te martohet me mua hahahhaa

  22. jani gjermani

   Ore ky italiani pse jeton vetëm?! Mund të gjente një grua dhe të kishte një ngrohtësi femërore në shtëpi. Apo mos i intereson me shum ngrohtësija mashkullore.jetojm 25 vjet në kurbet dhe ca sna kan par syt

   1. Festim Shabanaj

    Mikel PiętroSiMir

   2. Marjeta Ndoj

    Mikel Petro

  23. ruggerol .karolista

   Bravoooooooooooo

  24. zemra qe rreh larg teje

   Çuditem me Faktin Pse jeni kaq xheloza o njerz?? Jo po sflet Mir italisht jo ktej po andej Rendsi ka qe ai esht biznesmen dhe sipermarres Mendoj qe po te shikonit edhe ju punet tuaja do ishit diku edhe ju e jo duke u marr me thashetheme!!

  25. Bebi Dona

   Njerez ndergjegjesohuni se ka edhe njerez qe te ndihmojne ..normale se kane interes edhe ata por ka njerez qe te ndihmojne . 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  26. Channelejda ch

   Komplimenti Enea shum i edukuar

  27. -N- L.M.L

   Histori e bukur,por ky cuni pak sa injorant.Arditi cfar vlere ka per ty ky njeri i mire.Duhet te thoje se me shum se nje baba sa per respekt ate priste si pergjigje,se te nxori gjith familjen ne drit,sja del dot as babai.Kurse prap injorant nga ajo qe ja permende 4 here se ai ka 75 vjet,mu duk se nuk i pelqeu dhe me te drejte,esht shum lendim i madh tja kujtosh gjithmone nje njeriu se ti je plakur deri sa ai vet se ndjen.Po tisha un ai do tksha thene te dukem i vjeter?ik pirdh aty ku ishe se sme tregon ti mua cfar jam.ncncn Falemderoju me mish dhe shpirt se i ke hak jeten e jo vetem ta mbash per interes.

   1. Laorent Qendro

    -N- L.M.L c roja .

  28. Ana Chiesa

   Mark paske qene me fat. Po bej nje kurs per italishten se te duhet😎😎😎 nejse bravo e complimenti!

  29. Μπελισα Καραντζουνη

   bravo marko

  30. Emanuela Albania

   Më kujtohet një histori e njëjtë në #Athinë vajza ishte nga Elbasani #Rudina dhe ajo punonte në një greke 70vjeçe ishte kurse vajza 17vjeçe punonte dhe flinte aty 24orë ...dhe grekja i la testamentin të gjitha pasuritë që kishte. .dy apertamente në #kifisia tre shtëpia në ishull toka me ullinjë e mbaj mëntë e pagëzoj..Prandaj fati një herë tē troket në #derë

  31. Tatjana Bullari

   Ka dhe njerez te mir ne kete bot por jan te rrall un kam 12 vjet qe punoj ne itali por kapo im te permend gjithmon ate qe haj bravo ketij njeriu jet te gjat

  32. Emy emy

   Bravo massimo italiani come te sono pochi che pensono bene per albanesi

  33. ukuirafshit

   ROMA asht vend i legjendave te på mbaruara ; vazhdon ,,,,,, te gjitha rruget te qojne ne Rome .

  34. Vivai Hysenaj

   Jo gjithcka behet per interes Allahu ka krijuar njerez te mire dhe te keqinj ne te gjitha rracat edhe popujt nese e vini re djali eshte njeri i punes dhe i sakrifices

  35. Matin E.

   KY SHQIPONJA OSE KJO,UNE SNJOF ASNJI ITALIAN APO MARKON,SI STE VJEN,TURP,QE OFENDON I VE TJETRIT NJI ETIKET ,PO KU E DI TI O NJERI,AI TJETRI KA FAM ,TI SHKON E DON TA SHKATEROSH,PO PSE AIVESJTEVI PA MARTUAR,PO SDO THOT ,QE ESHTE,PEDETAST,POR TI DO JESH INACI ....E.

  36. Boss Bossi

   Ej Kam par emisionin qe keni vajtur keni dhen mesazhe dhe ne greqi itali, po ne ANGLI do vini ta jepni nje mesazh po te ket tjetri nje histori, per ta shfaqur aty, Se me gomone kemi ardhur dhe ne nga Shqiperia kemi ikur ne itali qe andej ne franc nga franca me maune ne Angli, dhe kemi shum historira per te treguar, po qe se e beni na thoni,

   1. Senad Emini

    Boss Bossi mp

   2. fjo Sejdini

    Ne angli Jan me shume pa letra se me letra... Kan frik te dalin neper televizor, se I kapin direkt :p. Atje ne angli punohet me shum per tber letrat se sa x te mbi jetuar. Mjer shqiptart e shkret lum Marku dhe massimo

  37. Jonida Skenderasi

   O dio 23 vjet ne itali edhe me ket gjuhe qe flet ky 🙄. Per 7 vjet skemi dallim nga italjanet edhe femijet e mi flasin perfeto . Edhe shum e cuditshe ralle gjen keta njeres . Mos them jan te ralle

   1. Dritan Peculi

    SaiwanTV jo ca pordhesh thua thjesht batute per humor .hajt tung

   2. Dritan Peculi

    SaiwanTV e mire vlla ok.ja kalofsh mire

   3. SaiwanTV

    Dritan Peculi shyqyr, thashë se po shisje dhe ti pordhë 😂😂

   4. Dritan Peculi

    SaiwanTV per humor vlla shaka thjesht shaka

   5. SaiwanTV

    Dritan Peculi o Dritan si ka mundesi kjo perfekto me k o vella, k sikur nuk ekziston në italisht.

  38. Elisa Sula

   Italianet kshu jn kur i vjen gjynaf sepse jn shum te rrespektushem sidimos ato qe rrin beqar e falin pasurin esht e vertet

   1. Marjeta Ndoj

    Elisa Sula

  39. Aferdita Palla

   Djem si Marku na bejne krenar. Bravoooo!

  40. Mari Mari

   Mir beri qe spranoj testamentin kur ka nipa dhe mbesa sja pse i mer ky,ka dhe jetima zoteri italian qe mud ta biresosh dhe tia lije te gjitha

   1. Ronaldo ronal

    Teuta Mari sa mir e ke then

  41. Linda Porja

   Bravo ,bravo pukjan ,na ke nderuar ,te gjithe neve kudo qe jemi

  42. Aneta Mojsidhi

   Zoti ndonjher ben dhe mbrkeullira qe na ndryshon jeten.. ...po sisna dhuroj njjeri nje flet buke o zot..... po usherbej plakave te greqis ujap jet dhe dashuri dhe sna dhan gje....ndonjher zmera e mir vaka per dreq

   1. Shqiponja3 Shqiponja3

    Aneta me mir me qat dhe faqebardh moter e nderuara ki besim.se sja dha italiani bashhhhh ehhhhh sa njerez neper zvicerr Gjermani jetojn nga kjo pun por mos ti a mar gjynahet se zili.nuk ja kam kurr

   2. SaiwanTV

    Grekët janë në hall.

   3. Ronaldo ronal

    Aneta Mojsidhi eh po ky i ka pstruar kanalin e otrantos prandaj i ka dhuruar gjith pasurin hahahaha

   4. Lala Lala

    Aneta Mojsidhi do te vije koha edhe per ty ki besim dhe durim

  43. Lulzim Muca

   Nje histori pak e cuditshme,askush sben dicka pa patur interes,megjithate e zeme se eshte dicka pa interes,cfar kuptimi ka qe e fton te jetoj ne familjen e tij. Italiani nuk me duket aq i vjeter qe smund te jetoj vetem.eshte nje histori che puzza un po

   1. Shqiponja3 Shqiponja3

    9999999.9 ky o i ban gojore ktij une evropen ekom qi ekom shkerdhy ehhh sidomos kur te na degjojn mes veti shqip tu fol.ikin me kilometra larg nesh e lere ti themi donji femres se jam shqiptar menjier thot o per dokumenta o dot me fus kredit o te vjedh diqka un jam 41 vjet kam ber 11 vite burg neper europ jam nga shkupi po ky rasti ketij me duket sikur kur tregon enderr e takova e pyta a ke pun kisha frig ne hotel te hy po normal se ke frik se gay e ke punu njier e pastaj nuk edi jo po smeduket pun e paster aq te afert me qen.sidoqoft i gezofsh

   2. Enrike Xhixha

    SaiwanTV italishten e fol mir?? Gjithsesi mendimi jot, po ta garantoj un qe tkesh 20 vjet në it e fol komplet ndryshe!! Gjithsesi thash ene ma Para I uroj suksese cunit

   3. SaiwanTV

    Enrike Xhixha italishten e flet më mirë se italianët, shqipen se fliske mirë.

   4. Enrike Xhixha

    Lulzim Muca Ene mu Icik, gjithsesi ky tipi ka gati 20 vjet në it e hala nuk fol mir italisht, kam rreth 5 vjet è fol ma mir se italiant.. Ene un rri nshpi me italian e kam gjith shokt italian, po njs gjithsesi ns asht e vërtet I urojmë suksese çunit.

  44. Julia norvegji

   bravo italianit edhe ty dljal i mrekullushem bravo vetem vazhdo

  45. Lili Lazaj

   Po zteria ta kishte lene kastile zarfin se e dinte qe do ta lexoje dhe priste nga ty qe t'ja thoshe ,dhe ta grisi per te pare se si ti do reagoje ,se italiani eshte provokus ,por menjithte ai eshte njeri i mire se te paska ndimuar shume .dua te them se te paska rene super naloto.

   1. gira sole

    parole sante ,italiant megjithmen Jan ashtu ....

  46. Roze Dell

   Bravo djema jeni te mbrekullushe 👏👏👏👏

   1. Dani Zahiti

    Roze Dell

  47. Pulid F11

   duken personat e sinqerte dhe te dashur dhe jo me kot italiani e ka ka ndihmuar

   1. Shkendije Brahimaj

    Pulid F11 👍

  48. Lendita Kryeziu

   Shum interesant emisjoni dy her e kan ndegju me vemendje Pse more djal nuk pranove birsimin me vjet gjuna per te se aj ti ka plotsuar krejt deshirat e ti ni deshir te vetmen sja ki plotsu

  49. Shqiponja3 Shqiponja3

   kto dy duket se shkerdhehen.po ju.boft mir sido qe te jet

   1. Ronaldo ronal

    Aneta Mojsidhi jasu afu kani bamp pu ine erodevmeni i dhiotus jafto ke tu harise ta panda e go zo stin eladha qe edho sinvenun afta ksero poles periptosis nje djal qe njihja un ketu na krahina ime ishte u dashurua greku me te dhe i fali gjth cka sa kpja stigmi ai cuni e la dhe iku ne zvicer ai greku u cmend deri sa vajti ne shqiperi te familja e tij e kerkonte dhe vajti ne zvicer e gjeti tani nuk e di ku jan mund te jen dhe bashk akoma ky shqiptari si tip evgjiti po me duket keta jan aq shum te dashuruar sa qe do ta mar ne shpi ja na min ine makria ute stigmi o enas apto alone

   2. Aneta Mojsidhi

    Ronaldo ronal .....kati pezete😋😋..jati dhen mas harizhn re gamoto

   3. Sandy Mac

    Shqiponja3 Shqiponja3 hahahahahahagagahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

   4. Martin Thartori

    Shqiponja3 Shqiponja3 gahagahagaggagagagagagagagahahhahahahahhahahaha sa keq e kar

  50. Sara Gomez

   Bravo italjano Adriana