No video

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 2! (24 qershor 2018)

RTV KLAN

RTV KLAN

268 782 προβολές144

  www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; “Të jetosh për vetveten, jo për të tjerët”, kjo është ajo çfarë ka kuptuar Ermelinda pas dy martesave të dështuara ndër vite. Në të dyja rastet familja ka qenë “shkuesi” i martesave të saj.
  Megjithëse kjo është thjesht një rastësi e fatit, babai i saj ndihet në faj. Vajza erdhi tek emisioni “E Diela Shqiptare” në TV Klan për t’i thënë prindërve që të lirohen nga kjo barrë dhe se pavarësisht gjithçkaje ajo ndihet e lumtur.
  Prej tre vitesh ajo jeton në Zvicër, vend i cili i ka ofruar mundësi të reja për të punuar e për ta parë jetën në një tjetër këndvështrim. Duke qenë mësues me profesion, babai i saj Aliu nuk e ka patur të lehtë të pranojë faktin që vajza nuk vazhdoi studimet e larta dhe se bashkëjetesa i qëlloi dy herë me personat e gabuar. Përtej dëshirës së prindit për ta parë fëmijën të jetë i lumtur e të ecë përpara, është edhe opinioni i zonës ku jetojnë ai që i vret vazhdimisht.
  Pasi mbaroi gjimnazin, 12 vite më parë, Ermelinda nuk dëshironte të vazhdonte shkollën e lartë megjithëse babai i saj i lutej sepse donte të vazhdonte në gjurmët e tij. Në moshën 19-vjeçare u fejua me shkuesi me një person, të cilin ia sugjeruan prindërit. Pas një bisede jo më shumë se 30 minuta dy të rinjtë i dhanë fjalën njëri - tjetrit dhe këtu nisi bashkëjetesa e tyre. Ajo shkoi të jetonte tek familja e të fejuarit dhe vetëm dy ditë më pas filluan sherret me vjehrrën.
  “Një nuse duhet të ngrihet në mëngjes e t’i bëjë kafen vjehrrit dhe vjehrrës. Një nuse duhet të lajë, të shpëlajë, të pastrojë e të kujdeset për shtëpinë”, kanë qenë fjalët tipike të vjehrrës së Ermelindës, si pikënisje për grindjet e vazhdueshme.
  Megjithëse bashkëshorti i kishte thënë që të mos i jepte rëndësi fjalëve të nënës së tij, ai u largua drejt Greqisë si emigrant dhe nuses së re i duhej të përballej çdo ditë me “tekat” e vjehrrës, që i shtonte sulmet nga dita në ditë.
  Ermelinda tregoi se ajo bënte çdo përpjekje për ta ulur, ofenduar dhe dekurajuar që të vazhdonte martesën. Gjërat arritën deri aty se vjehrra i thoshte “vizitohu sepse duhet të jesh e sëmurë me leuçemi që je kaq e dobët”. Rezultatet e analizave duhej t’ia jepte vjehrrës për të provuar të kundërtën që nuk kishte asnjë problem shëndetësor.
  Ajo kontrollonte telefonatat që Ermelinda bënte me bashkëshortin në Greqi, kontrollonte paratë që ai i dërgonte dhe duke parë se çifti i ri e mbante konstante lidhjen pavarësisht sulmeve, ndoqi taktikën tjetër. Filloi t’i fliste keq të birit për nusen dhe ai fatkeqësisht besoi të ëmën. Rralloi telefonatat deri në heshtjen e plotë. Kështu u prish martesa e parë, pa i shijuar asgjë të bukur, por vetëm grindje e intriga.
  Normalisht që prindërit e Ermelindës e përjetuan shumë keq këtë që i ndodhi vajzës së tyre, por dy vite më vonë i sugjeruan një tjetër person për të lidhur jetën. Me keqardhje Ermelinda kujtoi se u përsërit e njëjta histori.
  “E meta e tij ishte sepse ai pinte alkool dhe luante bixhoz dhe kur e kam marrë vesh këtë më ka rënë si bombë”, rrëfeu ajo. Të gjitha problemet dhe sfidat që u përballën, ajo i ka kaluar vetë dhe me ndihmën e familjes, pasi bashkëshorti i dytë nuk kontribuonte në asgjë. Pas 8 vitesh martesë, duke provuar fatin sa në Shqipëri dhe jashtë saj, Ermelinda vendosi t’i thotë “stop” vuajtjeve. Ajo kishte filluar ta donte atë person me gjithë të metat e tij, por duke e parë se ai nuk kishte dëshirë të ndryshonte, mori vendimin që të mos vuajë më as ajo e as familja e saj.
  Ndërkohë që Ermelinda e ka kaluar tashmë këtë kapitull të errët në jetën e saj, ata të cilët ndihen në faj dhe ende nuk e mbledhin veten, janë prindërit e saj. Prindërit ndihen në faj që nuk kanë këmbëngulur që vajza të vazhdojë studimet e larta dhe mbi të gjitha që i kanë sugjeruar dy persona, të cilët jo vetëm që nuk arritën të krijojnë një familje të shëndoshë, por i morën disa nga vitet e rinisë vajzës së tyre.
  “Unë vërtetë nuk vazhdova shkollën e lartë, por kam vazhduar shkollën e jetës që ndonjëherë është akoma më e vlefshme. Më ka bërë kjo që unë jam sot. Nuk dua të shoh më lot në sytë tuaj sepse dhe në sytë e mi kanë mbaruar tashmë lotët. Unë e kam gjetur lumturinë e shpirtit tim dhe nuk dua të merakoseni për mua e të ndiheni fajtorë apo të dëgjoni opinionin publik. Ky ishte fati im. Unë prej një viti kam parë vetëm gjëra të bukura”, u tha Ermelinda prindërve në studion e emisionit “E Diela Shqiptare”.
  Betejën më të madhe çdo njeri e ka me vetveten për të kuptuar rrugën që të çon drejt lirisë personale, pa cenuar atë të tjetrit. Ermelinda ka krijuar “imunitet” ndaj opinionit të të tjerëve dhe këtë gjë kërkon që ta kenë dhe prindërit e saj. Në fund të fundit, si i thonë? Çfarë nuk të vret, të bën më të fortë!

  Δημοσιεύτηκε στις Πριν 7 μήνες

  Σχόλια

  1. Valentina Marra

   E njoh personalisht kete vajze dhe familjen e saj fantastike..Bravo Erma me behet qejfi qe sot te shoh keshtu, te forte dhe me shume force..Kjo vajze eshte vertet per tu admiruar sepse flet me shume sinqeritet, ajo nuk genjen ne asgje..familja e saj eshte familje e respektuar..Respekt.

  2. Eri Eriii

   Kur ke familjen ne krah ke gjithcka pavaresisht veshtiresive te jetes

  3. adler 78

   Respekt per kte femer kaq te bukur qe etregon te verteten .mepaqen nai femer tjeter kishte tregu krejt kunderten vjerra kaqen bon vaki xheloze seje shum ebukur ishalla treta everteta turoj nga zemra menji fat tmir 💍

  4. eendra endra

   Pse ma vlla pe shani qiken pa.pas faj njerz pa ftyr

  5. Venesa E

   Moppæpæææpæ

  6. Albine Gocaj

   Nje femer si ti meritonnnnnn shummmmmm thjesht ke lan nje cop bastall nje njeri la vler harrooo cdo gja ecccc para do gjesh nje tjeter shummmmm ma te mir

  7. Albine Gocaj

   Vajz e zgjuar bravoooooo vajz

  8. Hesat Halini

   Vjzat edhe leku kujt mas i bin ne dor.siksese per ket.vajz te bukur

  9. Ilda Hoxhaj

   Ca' Jan kto buce moj aman se kan cupa vet lan name si si len femijet te qet duan dhe respekte

  10. Ειρηνη Αρετή

   P.o. ska gje moj vajz ndoshta do kesh ndonje fat me te mir ne te ardhmen ti je e 're dhe jeten e ke perpara jetoje te uroj te gjith te mirat.

  11. Ramadan Berishau

   Dasht Zoti dhe tė bėhesh e lumtur.!

  12. Ajete Fazliu

   Sa keq qe gjithmon vajzat shqiptare gjithmon te njeten (vuajtje)???

  13. Bota E Telenovelave -Tv Series World

   gr-news.com/online/βίντεο-6jCZVWKnPbw.html Ndahet papritur nga jeta Diego Armando Maradona!

  14. Davite Ndoj

   Tek sa dëgjon të tilla histori të tilla kupto së sa vuajnë vajzat tona Shqiptare😯 mos u dorzo e dashur kush ka kaluar në ujra të tilla ta di dhimbjen e cdo dite ...forza vazhdo me kokën lart dhe Krenarë.kudo që të vazhdosh te lesh gjurmë dhe të ndihesh krenarë se paske një familje të mrekullushme🙏🙏🌟 sei forte e vai avanti per te stesa..!

  15. Bilbil Rexhepaj

   o njerez pse e shani pa e njohur ,si gjithmon nuk mbyllet goja negative e shqipeve

  16. Maki13 Meki

   MOJ ZEMER MA KE KUJTU ME KET HISTORI TENDEN ISH VJERREN TIME.PO AS POLICIJA NUK KAN KONTROLLUA AS SKAN KURR ME KONTRULLUAR KONTROLLAT QE MIKA BRE ISH VJERRA!!!TI JE NJE ⭐⭐⭐⭐⭐AS MOS QAJ KOKEN PER AT MBETURIN

  17. Maki13 Meki

   KJO NUK ISH E DJELA SHQIPTARE...KY TELIVIZJON ISH VETEM PER SHQIPTART E SHIPRIS!!!!!!

  18. Fjorentina Muca

   Té lumt ermelinda tn shiko jeten dhe ji e lumtur un e njoh familjen tende e ty pak jeni shum te mir si familje ketu ne fshate te njohin e respektojne mos e vrit mendjen per gojet e liga

  19. Delavisa Musta

   Katunare me pordh... shtirse

   1. Brusilda Hysa

    Delavisa Musta pse Ti mos na ke lind ne New York kshu?? Asaj ashtu I erdhi jeta pse Po te ishe ti ne vendin e saj cdo beje do rrije me nje burre alkolik e bixhozlli??? Mos te binte kokerrr leku ne shpi e vet te Punoje nga mengjesi ne mbremje Kshu qe para se te japesh mendimin tend mendohu mir se cdo thuash se Je vete femer madje

   2. Delavisa Musta

    Te merreshin fjalët te gjitha ne kuptimin e par si ty o goce.... ca me i pas zili ksaj nderrimit te burrave apo fshatarizmin.. e mjera ti

   3. Brusilda Hysa

    Delavisa Musta pse I more ere pordheve ti??? Po Lot nuk thon qe femrat xhelozojn njera tjetren edhe ti Nga ato je

  20. Elina Elina

   Intelektual i vertet Bravo

  21. Blade

   nuk e njofim personalisht. po fat i keq i kesaj, e gjithsesi jan momente te veshtira, qe kjo i ka kalu.

  22. DE LA VEGA ALEHANDRO

   Me vjen keq qe ne shiptaret sduam njeri tjetrrin dhe shajn ofendojn pa lidhe

  23. DE LA VEGA ALEHANDRO

   Pac fat e dashur dit te bukura do te vijn dhe per ty

  24. Tris Four

   Vajzen n fjal nk e njoh thjesht historin degjova dhe sinqerisht m vjen keq ! Jemi t gjitha femra mbi t gjitha per t gjykuar kaq ashper si bejn shumica ! A thua se jan t gjith t kulluar paragjykuesit !!? Fakti qe ishte nje nuse e re nk dmth t behej nje sherbetore pa futur kembet akoma n shtepi ! Edhe ne kemi nena vet po nk i bejn sherbetore nuset se kan vajza vet ! Ca esht ky mentalitet pa lidhje jo po hajde ti mbajm n kurriz vetem se jemi nuse ! Po ikni o njerez se lat nam duke ofenduar ! Vajzes i uroj gjith t mirat esht jeta e saj dhe mund ta jetoj ku te doj si t doj ! N fund t fundit edhe nqs gabon si ben keq njeriut pervec vetes !

   1. CUTTY SARK LOBSTER

    Jan ca vjehra shum te poshtra E Shikojn nusen jo si vajz shpie po si vajz bote Duan tua bej te gjitha punet te degjoj vjerr shtrigen mos te flasi e te bej sikur sdegjon dhe ne fund vjera kurva ta bej dhe budallack Iken ato kohra tani ska me E mernin nusen si sherbetore Tani I flet nusja pence po ste pelqeu ngrihu e beje vet

  25. Ana billo

   Zoti te dhent fat.sepse kam kalu vet kyt gja e sot ne fund jam me dike qe ja vlen te jap e jeten me do mbi te gjitha prinderit e tij me duan me shum se te birin ka e njerez te mire ne kte jet..mos u merzit behu e fort jeta vazhdo e te uroj fat te mire 😊😊

  26. Anna Stone

   Nuk I kuptoj njerzit ne 🇦🇱Pse Jan Kaq paragjykus???Dhe nuk e di se ne cilin shekull do ndryshojn??? Besoj Se Kurr!!!!!!

   1. nesti sufa

    Cuni bukir ta qi familjen

  27. Cavo Ocavo

   ça paske dasht ti me ta bo kafen vjehrra

  28. sertzio pecaku

   bravo shqipria ghithmon prpara

  29. Gentjana Lucaj

   Populli shqiptar gjykojn vetem femrat e jo meshkujt po ne pergjejshi fei e kan mashkuj se martohen e marri vajzat e huja e I qojn te prindrit e veti ikun e ato I bajn prindrit lecka qou bani ta pun me vjen keq shum per kyt vajz te ri ve I thom banu e fort e vazdo jet zoti te ndihmoft 😇😏🙂☺

  30. Channelejda ch

   E dasshur te uroj gjith te mirat,(ish vjerra jote duhet te behet doktorresh gjynaf e shkreta qe nuk ka bere uneversitetin)

  31. ASIM Begaj

   Pershendetje Po ashtu eshte vjehra dhe njerezit e burrit qe e rrethojne kur martojne Djalin gezohen Avazi vjen me vone me problemet Me nuset I shikojne veprimet e nuseve sikur ato jane kllon cirku Duke i pare te gjitha veprimet U nusja foli keq Nusja nuk priti mire mikun Shiko si i iken nusja Vua shiko cfar ka veshur U si vishet iku ketu e iku atje Foli me ate me kete E pe si qeshte Prs me budalleqe Arrijne deri ne ndarje nuk u ben Pershtupje qe ka femije Pra ajo nje dite nuk ka qene ne Rolin e nuses Tek ne ekziston akoma injoranca Sa do qe dhe njerezit jane me Shkolle dhe ikane keto konscepte Prandaj familja duhet te kete psikolog se nena behet xheloze Per djalin Njeriu ne jete meson nuk lind I ditur

   1. g l

    ASIM Begaj ashtu eshte. Ne Shqiperi nuk Ka respekt vjerra per nusen...ne pergjithesi flas. Nusja ne Shqiperi e ben jeten me vjerren Jo me burrin. Largohet nga familja e saj dhe behet sherbetore e nje te huaje.kurse djali lind rritet martohet trashegohet po' prane prinderit. Djali eshte me i ledhatuar. Nusen duhet ta mbajne ne pellembe te dores Duke e ditur se vjen nga nje familje tjeter dhe aty mund te ndjehet e vetmuar.....dhe me è forta eshte qe thone qe rrine me cunat.... Jo Jo rrine me nusen e cunit se cuni shkon ne Pune... mirmengjes naten e mire dhe iku dita.eshte nusja qe ndan cdo gje gjate dites...megjithate eshte nje teme shume delikate qe duhet trajtuar gjate...dhe Sic shihet divorcet Jane shtuar shume se vajzat nuk Jane me dakort per kete lloj bashkejetese.

  32. bali kasami

   Shqiperi moje e mjera Shqiperi... Kjo vajza urgjentish ka nevoje per nje k... te madhe Prinder te mrekullushem👍🏻

   1. gira sole

    hahahaha

  33. DANGER X

   Si me kan pej kurdistan po dokesh 😂😂

   1. Gledia Gledia

    Dadmsshlwiptatr

  34. Miar Mila

   Bravo nuk duhet te lem askend te shkel sepse jeta eshtu shum e shkurte per ta jetuar siqdo dikush tjt . po ju pse flisni sikur tuj ndodhe vajzes tua motres tua qfare do thani pastaja joo bija ime ka arsye te forta lerin kto fjal edhe shikon punet tuaj besoj qe i keni mjaftushem 😡

  35. Lisiii Lalala

   sot i ka ndodh ksaj neser td ndodh ty

  36. Lisiii Lalala

   mos gjykoni se jan gjera qe ndodhin nuk eshte as e para as e fundit kjo vajza qe i ka ndodh kshtu ma mir mu nda se me duru njerz te mbrapambetur

  37. *ALADIN*

   19 vjec e fejuar sa vite jetoj e fejuar kjo 2 vite pastaj tha pas 2 vjetesh do te thot qe i erdh kerkesa tjeter qe behen 4 vite nejti 8 vjet. E tani kjo esht 31 vjec sipas fjaleve qe thot kjo duket shum e re si femi

   1. Blerina Zylfollari

    Sa prinder te mrekullueshem.. urime e dashur te uroj paqe dhe lumturi..

   2. *ALADIN*

    Brusilda Hysa nejse shpresoj qe goca te ket fat e mbaresi gjithashtu edhe ti mbaresi ne jet

   3. Brusilda Hysa

    *ALADIN* sepse ashtu e lat ju komentin ne Ate kuptim nejse keni te drejt ne shqiptaret vetem keqesi nxjerrim Nk duam te jen te tjeret me te mir gjithsesi faleminderit qe humbet kohen me nje koment te till..

   4. *ALADIN*

    Brusilda Hysa jo varet si e merr ti sps ne shqipetaret perpara mendojm negativ pastaj tu pa tu be per pozitiv pse duhet ta marresh ne ate lloj kendveshtrimi dhe te nxjeresh pjesen tende negative kur mund te shkruashe edhe naj komente me pak te but se sa nje komente plot nerva dhe urrejtje

   5. Brusilda Hysa

    *ALADIN* po prandaj u pergjigja Edhe un komentit tuaj sepse menyra sesi e that qe ishte me e vogel ishte ofenduese sepse ju that “sa I bie Te jete kjo” e treguat ju edukaten , mund Ta kishit formuluar ndryshe fjalin nese donit Ti jepnit kompliment!!

  38. Laura Blana

   Bravo zmr zoti te nxjerrt ne drit

  39. toni

   Per ata qe shajn nuk e keni degjuar mire se kjo thot qe ka dhe vellezrit atje por me duket qe shumica e komentuesve jan ziliqar aman shihni punet e juaja

  40. Friedli Stefan

   Sa njerz te shpifur jeni pse gjykoni asi femer sndahet kot nga burri pa pas ndonje hall per ata ne jemi tkqi se ofendoim femrat

  41. fox chanrl

   Po pse shani o njerez motra vajza skeni vet asaj nuk i eci fati u nda ca problemi keni ju qe e shani prostitut e kurv ajo ne zvicer eshte me vellezerit e saj degjoni mir pastaj shani ..dhe nje femer sikur te jetoj vetem ne nje shtet perse duhet te quhet kurv kaq mentalitet te dobet ka shqiptari sbehet njeri kurrrrrr......

   1. kpop imagine

    @fox chanri nje bravo te madhe per komentin tend se vertet kshtu etiketohemi gjithmon zbehemi njerz kurr

   2. Alb Cn

    fox chanrl As ka x tu bere.Mbeten kafsh gjith jeten.

  42. Glediana Shkalla

   Me vjen keq per gjerat e keqija qe te kan ndodhur ne jet por te uroj qe ti kalosh cdo gje dhe te uroj gjith te mirat ne jet. Mendoj se ke ber zgjedhjen e duhur per jeten tende nuk duhet te merzitesh per komentet e keqija qe mund te degjosh ose mund te lexosh vazhdo perpara sepse je nje vajze e bukur dhe e sinqert te uroj shendet dhe cdo gje te mir ne jet z

  43. kriss mici

   pristitut

   1. eendra endra

    kriss mici pse qka ??

   2. Brusilda Hysa

    kriss mici your English is killing me!! Meso te shkruash shqip njeher se anglishtten e qake me Lot

   3. kriss mici

    kush a kundra. fack you oll. you are the same....

   4. Xhesjana Kuqi

    analfabet. sdi as te shkruash..nga njerez si ti nuk behet shqiperia 🙈

   5. Brusilda Hysa

    Pse Ke Hall Mos te ka marr punen?? Hapu dheeee... prandaj s hyn shqiperia ne Europe se ka plot si puna jote qe ndyrin vendin me gojen e keqe

  44. kriss mici

   kurv

   1. Brusilda Hysa

    O zot kot qe ka ber femij ajo nena jote se vetem njeri s je !!

   2. Elle Salvatore

    Njeri pa edukat!!!

   3. kismete zenelaj

    Bravo ecë gjithmone me koke larte sepse ne bote ka dhe njerez dhe kafshe me fytyr njeriu bravoooo

  45. antonis antonis

   Çdo. Çifti. Ka. Probleme. Me. Vjerrën. Vjerrin. Fajtor. Është. Burri. Juaj. Ai. Që. Do. Një. Femër. Nuk. Duhej. Të. Pasi. Njëri

  46. Roland Vakaj

   Ska gja ma te mir kur e ke familjen me krah nje kompliment teper i madh per ket familje te shkelqyer

   1. Miar Mila

    Besoj qe per gjdo femer Familja edhe shtylla me e forte 🙂

  47. Elona Powell

   Per dashamiret "ju lumte goja dhe zoti ju dhente bekime" Ndersa per urruesit "qente le te lehin, karavani te ece perpara". Po thone qe qeni qe leh nuk te ha gjithesesi.

   1. Shaqir Mustafi

    Elona Powell bravoo

  48. N New york

   Popull llafazan jemi

  49. lena lena

   Nuk e kuptoj pse po e shani ore njerez cfar te keqe kishte kjo vajz se i pari cun mami apo i dyti pianec dhe beri mir qe i la dhe nuk uli koken ta marin njerzit naper kam

  50. Alma Doraci

   Ty te uroj jete te gjate dhe te lumtur moj vajze as nuk te njoh as nuk di kush je,dhe sa per ata qe shajne jan njerez te prapambetur dhe nuk e koptojne jeten ,me pak fjal shqiptaret nese nje femer ka fatkeqsi ne jete direkt i thon fjalen e fundit,dhe ka shumica e femrave shqiptare jetojne pa asnje dhoj dashurie veç per mos te flasi opinjoni ☝️☝️👎👎

  51. Leda Mata

   Ti moj E dashur vazhdo jeten tende si te jesh me lumtur kerko lumturin tende kudo qoft se e kemi shume te shkurter dhe mos vrit mendjen per ca mondicie me hirizont te ngusht

   1. Olsi Muja

    Leda Mata p

  52. Lulzim Muca

   difekti me i madh i shqiptareve qe shajn e ofendojn Me mesazhet e tyre e shof dicka viljakesh.persa i perket ksaj goces nuk e njoh nuk mund ti vej vulen .por neqoftese dei me vllezerit nuk shoh as nje te keqe.se pyetja ime ishte si arriti ne zvizerr.ky eshte nje problem shum i madh per ato prinder qe kan femi femra. disa arrin i fejojn qe 15 vjece se opinioni eshte shum i forte akoma ne shqiperi,dhe kur prinderit i fejojn nganjeher dhe pa deshiren e tyre perfundojn keshtu por mos i gjykojm se sot i ndodhi atij neser te ndodh ty

  53. Antoneta Balaj

   Se skan turp keto femra obobobo

   1. Elli Gk

    Konsiderohesh dhe femër ti tani ?? Tunde kokën fortë mbase të vijn mend ne vend .. çdokush pa përjashtim ka të drejtën të jetoj dhe të sillet si të dojë kur ka të bëj për veten e tij e si bën dëm njeriut .. prandaj " zonje " shiko jetën tënde dhe mos paragjyko

   2. Alb Cn

    Turp te te vij ty se je dhe femer e ke mendime vl.. Femra pa vlera !!

   3. Brusilda Hysa

    Antoneta balaj po s eshte si puna jote ajo moj te keqen qe pret te japi lek babi te vesh te blesh nje pal brek te gabi

   4. g l

    Kjo vajza ska bere asgje.thjesht Ka zgjedhur te mos behet tapet qe e shkelin te tjeret me kembe

   5. kapo ali

    Nga anet tona ne maqedoni themi se vajzat e bukura gabojn ato te shemtuarat paragjykojn 😊e dashur

  54. ANETA LIKO

   Brava !!!! Vajza me kuraje jeta vazhdon 😀😀😀

  55. krenaria ime jan prinderit e mi

   Zoti te dhent fat moj se e kam provuar nje goditje te pa pritur . Falenderoj prinderit e mi qe me ben te jetoj dhe lotet e mi mallkim i kam ber atyre. Sot jam e lumtur fal babait tim fal dashuris te tij qe krijova familje te shendetshme e te bukur. Per kete Falenderoj Zotin e Prinderit

  56. EDstaffer07youtube EDstaffer07yutu

   Zoti ta befte mire kudo qe te jesh.

  57. Ninna A

   Nuk i kuptoj komentet negative!!

  58. Ninna A

   Te lumte! Zoti te bekofte dhe te ardhshin punet e mbare! Babi i mrekullueshem! Familje plot harmoni! Me preku guximi i kesaj vajze, qe me mungon mua

   1. Ninna A

    +Ermelinda Polo flm e dashur 🙏🙏🙏😘😘

   2. Ermelinda Polo

    E di shum mire edhe te kuptoi me mire se kush do tjeter .ki besim ne vet vete edhe Ne nje zot ai esht gjithmon pran nesh thjesh ndjej doren e atij dhe thelle Ne shpirtin tende ke per ta gjetur forcen qe te mungon as une nuk e besoja qe do gjeja forcen dhe guximin por ja ku jam sot jeta gjithmon esht sfide e dashur por jemi Ne qe duhet ta sfidoim te uroi qe TE vijn edhe per ty ditet e bukura dhe jeta dhe deshirat qe ti do ne kete jet 😘😘

   3. Ninna A

    +Ermelinda Polo flm. Po me kalimin e kohes humbet besimi dhe vjen nje cast kur je aq e dobet, aq e pafuqishme, aq e lodhur sa vetem nje mrekulli i Zotit ose nje mbeshtetje e madhe mund te me ngreje lart e motivoje

   4. Ermelinda Polo

    Ninna A é dashur guximin e ke brenda vetes vetem medito me veten tende dhe ke per ta gjetur guximin dhe kurajon qe ty te mungon thjesht ki besim ne vet vete dhe nxirr me te miren qe ti di te besh

  59. Hirije Arifi

   idin meta punte e veta

  60. iside musaraj

   O perendi te dhembin syt nga ajo cfar lexon o shqiptare o femra amani mor zot se na habitet fare po si jua lejoni vetes qe te flisni keshtu per nje njeri qe nuk e njihni

   1. Alb Cn

    iside musaraj Injoranca flet,shumica jan ashtu. Nuk kemi pse habitemi.

  61. Bejbi Love

   😂😂 Kur hyren kta sikur u futen te ndonje mik i veti dhe jo ne studio hahah

  62. Panajota panajota

   Buri jot ishte legen.

  63. Panajota panajota

   E ti moj moter ke shpetuar na ajo familje ke qe ne nje familje budallenj.

  64. Tosi Skenderi

   ik moj t qifshin ropt e degjeneruar ti hapi syt zvicra se ju kurvat kshu jeni

   1. eendra endra

    Tosi Skenderi myte veten o budall mi ndodh motres tonde qa kishe bo ??

   2. Channelejda ch

    E kthyen ne lufte ca hyjne motrat e nenat ktu o cunat e shqiprise nuk keni asnje interessi pse po ziheni kot nuk la kuptim

   3. GeNo0o0 DhOsI

    Adem Ramadani ume ty do te gje ndrysheeeee ti se.ke idene.kusn jam dhee cfr.merem uneeeee o fis qireeeeeee dhe te adresa tj te fhash nr dhe ketu ja ta jap.prapeerem.pakkll ose bej zil3 o pabukssss o lelysj serbiiii ju.lukt kari atyre ae te qin mam eoterta e kusburira ju lumt kari ti qin me grup 0697333374 bej zil3 pabuks te mar une te hedh dhe oferte qe tkwsh leke te hash buke o tu qifte fisi si ta qiu sllopofanie usbtaret e tij

  65. Bebi Dona

   Sbesoj se ka arsye per tu gjykuar kjo goca... midis nje te madhi dhe nje te vogli gjithmon i madhi duhet te jete me vigjilent ..

  66. Naila Bezati

   Me vjen mir qe ne shqipetaret behemi nje kur luajn futbolle dhe kur vjen puna per nje femer flasim si tena vi pa ktheheni thiken pak nga vetja kush e di si jeton kjo vajz sekuptoi si ta quaje shqiperin nje te bashkuar kur ne godasim aty ku sna takon

  67. Arlinda Hoxha

   Bravo e dashur complimenti behu e fort cdo familje ka probleme

  68. Gjon Buzuku

   E treta e verteta

  69. Rafi Ferhati

   nuk e shaj po mua sme pelqen kjo vajz ne zvicer jetoj dhe un dhe vetem jet nuk ka ktu se ske koh te del kurrizi gjith diten se di ca jete paska kjo

   1. Alb Cn

    Noj kokrra katunarit do jesh ti se ska mundesi🤮🤮🤮

   2. Brusilda Hysa

    Me mire se ne shq eshte jeta e ke nje pune e Ke nje lek e si lutesh askujt je e pavarur .. Pastaj varet se cfar jete kerkon ti se ndoshta to do ta mbash pallari gjith diten

   3. Channelejda ch

    Rafi Ferhati invidia eshte nje kafshe e tmerrshme

   4. Valbona Kabashi

    Rafi Ferhati nuk e paskeni degjuar mire qe vajza jeton tek vellezerit

   5. Elle Salvatore

    Dhe ti ku e di qe ajo si ty nuk punon dhe nuk I del kurrizi???e njeh??jo ,pastaj mos fol,ajo Tha qe tani qe eshte vetem dhe ne zvicer po kaloni me mir se kurrr se ka rehatin e shpirtit dhe jo qe e mban pal dhe nuk punon

  70. Arlinda Hoxha

   Nuk è di pse njerezit shajn kaq shum nje vajze te re pa e njofte

   1. Anna Stone

    Arlinda Hoxha Po eshte shqipria 🙄pse quditesh??? Eshte shume normale ne 🇦🇱te shajn kot te merren me punet e te tjerve duke harruar punet e veta😂! Njerzit e vegjel Shan !! Gjinaf shum e prapambetur 🇦🇱!! Gjinaf!! 👋🏻🇱🇷

  71. Dc Alb

   25 min jet te shkuara dem duke degjuar kete cope injorante femer

   1. Brusilda Hysa

    Dc alb po Edhe Te duash ti se Ke shansin Ta njohesh po Edhe Ti ndonje nga ato qe e Ke marr me lek shkollen do jesh Edhe Te djeg se ndryshe s shpjegohet!!

   2. Dc Alb

    Elle Salvatore Mir moj goce je shum e zgjuar keshtu do ti tet them .Jo... Ndoshta e bukur je por jo e zgjuar

   3. Elle Salvatore

    Dc Alb nuk I shau fare ajo a e pe mir videoon ti,thjesht Tha qe ne shqiperi shum njerz e marin shkollen me lek dhe ajo eshte e vertet dhe behen mesues dhe nuk jan aq te mir ne professionin,kte Tha !!dhe shum normale me duket,prepara shiko veten dhe ateher gjyko te tj

   4. Dc Alb

    Elle Salvatore Pse nje femer qe shan edhe mesuesit e saj ty te duket normale ? Prandaj i thash Injorante .As e njoh dhe as dua ta njoh

   5. Elle Salvatore

    Dc Alb ooo mik a ke ndo nje problem me vajzen???te beri ndo nje gje??te lutem shum mendimin tend te keq per nje njeri qe se njeh mbaje per veten tende

  72. Meri Zeneli

   Ke shum te drejt thashethemet ne shqiperi keshtu jan nuk te len te lir te kesh fat ne jete mos degjo te tjeret.

  73. Shkelqim Hasibra

   Un me i shtek ti me i shtek pillinones saj cerek egoc 😏😏

  74. Mimosa Bardhi

   Donte mesuar vajza qoft nga e ema enga vjera

   1. Brusilda Hysa

    Mimosa Bardhi po shko mesoje ti se ty po te pret

  75. Zana Meraja

   Kjo me duket nje femer debile shko keput qafen te gjith te keqij te dolen ty vetem ti je e mir ik moj pirdhu qelbesir femer un te kem 100 djem ty ste mar kure palavire

   1. Ori Hektoriana

    :

   2. Brusilda Hysa

    Po kushedi sa hunj do ken thyer ato gocat e tua moj e shkret po dhe Ti kushedi sa dru do kesh hengur Edhe sesi Te duket kur degjon keshtu se kur mesohesh me dajak mgjes drek dark ske faj!!

   3. Leda Mata

    Zana Meraja po Pse i thua qlbesir kur nuk e njeh fare ti moj cop fshatare

   4. Tosi Skenderi

    +Emma Doko 😂😂😂

   5. Naila Bezati

    Zana Meraja ti o grua ke probleme me shum nga cmund te imagjeinoi dikush nga ne po perse ofendon mi goca ne fjal nuk e mohoi qe ska ber shkollen perse ofendon ti flet ne kete gjeu jeni nen vete esht turp te flasesh pastaj ti shiko si flet vet imagjeino ne familjen tende si rreparti ushtarak ben

  76. Soni Ago

   Paska shpetu ajo familje nga kjo dembele shemtut!

   1. g l

    Pse dembele??? Vajza tha qe e Ka ndihmuar dhe ne punet e jashtme ne toke...dhe Ka qene ai qe se Ka mare me ne tel. Pastaj vajza nuk Ka shkuar me dhe Ka bere mire..duhet ta bejne kushedi e sa femra kete gje.kushedi sa Ka qe i vuan shpirti cdo dite...nqs nuk respektojme veten do presim respekt nga te tjeret.??? Eshte per te ardhur keq qe gurin e pare e gjuan vete femra njera tjetres. Ketyre femrave i them ta mbajne gojen mbyllur atehere e te mos ankohen per ndonje pakenaqesi qe kane. Nqs nuk kuptojme ne njera tjetren Ka maree fund forca e femres....po' per dobesine e trupit nuk e degjuat qe è kishte bere te semure??? Apo e ka pasur inat se ndoshtA vete Ka qene e shendoshe dhe donte ta bente si vetja

   2. Alb Cn

    Brusilda Hysa Nuk degjon injoranca , mos u lodh. Se kto jan nga ato qe skan pa noj her lumturi me sy, rrezik dhe kur flen nuk arrijn dot se sa gjera kan ne shpirt qe i rendojn nuk i dihet😂😂😂

   3. Alb Cn

    Hahah goca kjo femra do jet nonjana qe sja ka var kush dhe e zemeruar me jeten.Te shkoj te shkundet i her se mos vjen ne vete.Injorante !!!

   4. Brusilda Hysa

    Soni ago qenke rrit nga nje nene shum e edukuar po shih njeher surratin ne pasqyre e Pastaj fol shko dil bej naj lek andejj Na rruget e tiranes e leri llafet se ska nevoj njeri mer mendimin tend dhe sa gjysma kesaj te jesh ti

   5. Alexia Gatzi

    Soni ago je femer vet do te vinte Mir ty e dashur car mentalitet o zot turp jetoim ne 2018 uuuffff cfar injorancie