Historia e incestit me vajzën, halla: Im vëlla të pushkatohet nëse është fajtor (Pj.2)

Me Zemer Te Hapur

Me Zemer Te Hapur

86 647 προβολές76

  "Me zemer te hapur" nga Evis Ahmeti ne News24
  17 shtator, 2018
  Është rikthyer sërish në emisionin ‘Me zemër të hapur’ historia e incestit në një familje në Tiranë, ku babai ndodhet pas hekurave pasi akuzohet se ka abuzuar seksualisht për 16 vite me radhë me vajzën e tij. Në studion e ‘News24’ ndodhet motra e Qirjako Nakucit, shtetasja me inicialet E. N., tregon se si e mori vesh lajmin ndërsa mohon kategorikisht akuzat.
  Po ashtu halla e 25-vjeçares hodhi akuza live për policinë, pasi pretendon se vëllai i saj është rrahur me hekur pas koke. Sipas saj ka qenë nëna që i ka braktisur të tre fëmijët, duke i lënë tek babai. Pas vendimit të gjykatës, halla tregon se 8 muaj më vonë, në vitin 2002, fëmijët kërkuan të ktheheshin sërish tek babai.
  “Unë nuk kam ardhur që të mbrojë Qirjakon. Unë se kuptoj ça ishte ky lajm. Por ka prokurori, polici, që do të hetojnë ngjarjen. Por faj kanë edhe mediat se e kanë bërë fakt të kryer. E bënë vëllain tim monstër. Por duhet që të merret në pyetje vajza. Vëllai im u dhunua në polici. Se dija ku isha. Shkova në Vaqarr. U shokova kur e pashë, ishte i frikësuar. Unë i thash shprehimisht; nëse je fajtor të pushkatohesh. E mora vesh lajmin përmes ‘News24’. Ata e kanë rrahur keq vëllain tim, e qëlluan me hekur pas koke”, tha halla në studio, shkruan ‘BalkanWeb’. Sipas saj e gjithë kjo ngjarje është trilluar nga vajza e dhe familjarët e saj pasi në mes është pasuria.
  Dëshmia e gjyshit
  Emisioni “ Me Zemër të Hapur” trajtoi në datën 13 Shtator rastin e vajzës që dëshmoi pas 16 vitesh se babai i saj e dhunonte seksualisht, madje dhe se e kishte detyruar atë që të abortonte fëmijën. Për herë të parë në studion televizive doli një nga familjarët e vajzës. Gjyshi 81 vjeçar pohoi para publikut se babai dhunues ka ushtruar dhunë sistematike ndaj gjithë familjes. Ai deklaroi në emision se dikur ka patur një hetim për dhunuesin i cili sipas të cilës i akuzuar nuk ka qenë në hetim . I menjëhershëm ka qenë reagimi nga paraburgimi i Vaqarrit. Qirjako Nakuci u shpreh në lidhje telefonike se nuk e ka dhunuar seksualisht të bijën madje u shpreh se vajza kur është kryer divorci ka kërkuar të ishte me të atin. Pra i akuzuari hodhi poshtë deklaratat e tij të cilat ditë më parë u bënë publike nga organet e drejtësisë, sipas burimeve zyrtare Qirjako. Aktualisht ngjarja e rëndë e cila e vë babain përball të bijës nën akuzën e dhunës seksuale po hetohet.

  Δημοσιεύτηκε στις Πριν 4 μήνες

  Σχόλια

  1. Bashkim Qosaj

   Ama psikologe lop muuuuu

  2. Kumurija Hajdi

   Zonja Ervit të gjithë stafi juaj është i mrekullueshëm qysh nga ju si gazetare avokatët të gjithë dhe psikologet jeni shumë nderuar dhe të zotët në profesionin që ushtroni zoti ju shpërbleftë për drejtësinë që bëni

  3. Kumurija Hajdi

   Bravo zonja Aurela jeni shumë e pre gatitu në detyrën që keni jeni dhe shumë e kulturme

  4. Gjjegji Gjergji

   Kjo psikologja qenka psikopate

  5. Doriinaa

   Nuk e Kuptoj pse avokati esht i 1anshem dhe thot esht e pamundur te ndodhi kur ka plot raste te tilla. Me plq psikologia esht shum e drejt dhe nuk mban anen e askujt, thjesht ben debat me 1 ‘avokat’ qe thot kjo esht e pamundur dhe pik. Personalisht mendoj qe nuk ka ndodhur por nuk heq mundesine qe edhe ka ndodhur thjesht nevojiten me shum prova.

  6. Liza Liza

   dicka me cudit pse priti kaq shum vite ajo te tregoj kete icest te ndyre

  7. Klaudeta Risto

   Gazetarja eshte e njeanshme

  8. Klaudeta Risto

   Ngjarje te tilla nuk diskurohen ne televizion. News24 e ben per fitime

  9. Orjeta Gashi

   ooooooooo SHQIPTAR turp turp eshte Turp te ngjohen

  10. Orjeta Gashi

   aman ore ZOT ç'far janë kto budalliqe aman oooooo Turp Turp Turp te kenë mamaja qe mos i thençin Mama dhe asaj Debiles gocë👇👇👇👇👇👇

  11. Lost City - Thunder beings

   Pash vetëm këtë pjese të emisionit dhe si shikuese kam mungesë të disa informacioneve. Megjithate dëshiroj të jap një kontribut të vogël. Ngjarjet e këtilla nxisin shikuesin, sepse janë shumë jonjerezore, absurde, të pa shëndetshme dhe të pa natyrshme; por edhe shfaqin rrezik në ambient 1. të përhapjes së sëmundjes që ngjanë si një infekcion mendor; dhe nuk paraqesin vetëm rrezik 2. të mundësisë së përsëritjes së veprës kriminale nga i njëjti autor, cila do vepër qoftë ajo - akuzë e rrejshme (nga fëmijët) , apo vepër e vërtetë (nga prindi). Kjo gjë, dhe reagimet tjera të dyllojshme të kundërta të rrethit, të nxisin të i bëjë një analizë tejet racionale dhe objektive të ngjarjes; njeriu neutral; që nuk mbronë asnjërën palë por dëshiron të njoh vërtetën. Se vetëm ashtu luftohen drejt gjërat absurde. ---------------------------------------------------- Shkurt: Duken 2 lloj grupe faktesh që jipen nga 2 grupe njerëzish, që kundërshtojnë njëra tjetrën: 1. Faktet që peshojnë akuzën si të vërtetë; dhe 2. Faktet që e peshojnë atë si të trilluar. Dëshiroj t'i ndaj këto dy lloj faktesh prej njëra tjetrës, me aq sa kam arritur ta dëgjoj ngjarjen, dhe kuptoj dialektet, dhe me aq sa është e mundur momentalisht. Në gabime dëshiroj korrigjime nga të tjerë që e kanë dëgjuar dhe kuptuar më mirë; gjithëashtu në mungesa plotësime që e plotësojnë analizen. ---------------------------------------------------- 1. Faktet që peshojnë ngjarjen të duket e vërtetë: - është ngritur akuzë nga fëmija, - I akuzuari ka pranuar krimin për të cilin është akuzuar, si gjë të vërtetë, - fëmija tjetër gjithëashtu pohon ngjarjen..., - dëshmitar i rrethit pohon se e ka parë shpesh të atin me të bijën, dhe se ka bërë pyetje vetes para se të njihej akuza; nëse i ati i ka bërë ndonje gjë të keqe - 2. Faktet që peshojnë ngjarjen të duket e trilluar: - kohëzgjatja e akuzës - mohimet e palës së akuzuar, dhe mohimet e hallës - mundësia e fitimit material nga ana e akuzuese/s/ve ------------------------------------------------------

  12. Clyde Patos

   Kjo psikopatollogia ja ka futur kot disa here te duket sikur di se ka mbaruar shkollen me leke peshoje fjalen o psikopatolloge te luarasinapo te kristali e ke mare shkollen ti moj psikopate duhet nje psikolog Europian te kontrolloj njehere kete psikopatologen se me duket ka luhatje nga momenti ne moment qe do te thote duhet te kene kujdes nga keta njerez me luhatje mendore ose emocionale

  13. Clyde Patos

   Bravo ky avakati me pelqen dhe beson ne kete padrejtesi murgeshat nga i dine keto gjera kur nuk e kane provuar vete tobe stavkulla respekt avokat

  14. Clyde Patos

   Genjejne kurvat per ti mare pasurine babait duke e burgosur dhe turperuar mjere kush mere grua te kjo rrace kurvash

  15. Matin E.

   TI JE NONJI ROT KURVE MOJ QEBESIR TI DHE KJO GAZETARE,QE FLET KOT PA I DITUR,SI NUK VJEN TRUP TY MOJ SHITESE,PSE kA NDONJE GJE,TE KEQE SE RINTE ME VAJZEN OSE I BLENTE.MOJ LLAPAQEHNE,UNE NUK E NJOF DHE SE DI SA E VERTET ESHTE PO TI DHE KOMSHIT FLISNI KOT

  16. Matin E.

   OH TI JE BUCE SI MOTRA,

  17. Teatri Migjeni

   Znj Evis merr fryme pak se po ngaterron fjalet

  18. Matin E.

   POR SI DOVTE JET E VERTET APO JO DHE AJO QE VAJZA TE THOT KOT PER BABAN VRTEM PER PASURI,ESHTE CMENDURI,SE NE RADHCTE PAR KU ESHTE KARAKTERI,SI MUHND TI VEJ,VAJZA BABAIT DHE VETES KETE NJOLL SDI CAR EMER TI VEHM ESHTE CNJERZORE,SE AJO SKA FYTYR DALI NE RUGE DHE KUSH MASHKULL MUND MARTOHEJ ME ATE VAJZ NE ATE FAMILHE DHE MOTRA QE PO NA TREGON UNE JAM,E MARTUAR KAM FAM TIME,TU JA NGREJT ZERIN EVISIT DHE AVUKATIT ,IK MOJ FAM DEGHENERUME SI TE JET SI MOS TE JET E VERTET TE DYJA Akuzat JAN KATASTROF

  19. Matin E.

   NJI RAST TJETER,VAJZA PERDHUNOHEJ,NGA BABAI,ISHTE KLAS 7 DHE VAJZA VRAU VETEN,PO NE ATO VITE 35 VJET PARA,PRANDAJ MOS THOHNI SE ESHTE E PA MUNDUR,DHE AJO TJETRA QENDRON KUR SE KA VAJZEN E VET,POR KETA LLOJ MONSRTA NUK MERITOJN EMRIN BABA,NUK DI DESHIRA DO ISHTE MOS ISHTE E VERTET SE ESHTE KATASTROFALE,

  20. Matin E.

   NUK DI CFAR TE BESOJ,POR SA PER QE SESHTE E MUNDUR,NUK ESHTE HERA E PARE ,PARA 40 VJET,DIKU TE 21 DHJETORI A KINEMAJA E RE,????sme KUJTOHET,KAM QEHN FEMI,1 VAJZ NE 15 VJEC ISHTE NE MUAJIN 5 DHE MESUESJA E FISKULTURES,E KA KUPTUAR.BABAI E PERDHUNONTE,AJO E PRANOJI,DHE U DENUHA ME VARJE BABAI,DHE NJI RAST TJETER NJI VAJZ BABAI E PERDHUNOHNETE,AJO VRAU VETEN,DHE KJO 35 VJET PERPARA,PRANDAJ NUK ESJTE E PA MUNDUR QE KA KESHTU MONSTERA QE NUK QUHEN BABA

  21. Erin erin

   Hajde trillim hajde sa duken genjejn hahaha si su vin turp

  22. flutra be

   Psikologe mat mir ska 😘😘😘

  23. Rudina Caca Byku

   Bravo avokat nje ragionamet shume i sakte ,pershendes edhe evis je shume bravo te ndjek gjithmon

  24. Alketa Dako

   O psykologe ti je kot fare moj po ti je vet me Probleme

  25. Amarildo Amarildo

   qekjo psikologe esht specjaliste e 🐟🐟🐟🐟 ..

  26. Niko Burda

   Halla vertetohet qe thot te verteta se dhe komshija tha ate qe tha halla qe vjeri sa her vinte dhe gerthiste kishin zenka me dhendrin

  27. Niko Burda

   Sa mire mbesa ra dakort me ate qe tha halla qe i ka ndimuar dhe i ka par dhe e falenderoj pse stha pra qe halla ka qen e dhenueshme sic pretendon mamaja e saj demethon esht shpifje e kunates se po te ishte do e thonte mbesa qe dhe na ka dhenuar

  28. Ela Mehemeti

   E gjithe kjo histori eshte genjeshter avokati ka te drejte kush eshte ai babai qe abuzon te vajza

   1. Margarita V

    Ela Mehemeti histori te tilla kemi degjuar plot , baballare dhe vellezer kane abuzuar fizikisht mbi vajzen dhe motrat por cdo gje duhet hetuar para se te thone me gojen plot qe eshte abuzues babai. Sepse ka motive qe vajza te kete shpifur sic ka mundesi dhe te jete abuzuar vertet. Sido qe te jete gazetaret duhet te japin lajmin jo vendimin qe u thote koka per te rritur numrat e teleshikuesve! S’ka oqean qe e lan emrin e ketij babai nese del pafaj !! Gjithe jeten do ta kete damke!

  29. Hava Morina

   Babai edhe po ta kishin varur, nuk do duhej te pranonte dicka te till!!nese nuk e ka ber!! Sa per vitet 16 eshte rasti ngjashem qe ndodhi ne Austri per 24 vite dhe vajza lindi 5 apo 6 femij me babain,ishte lajm qe u trasmetua ne te gjitha mediat boterore!mund te informohuni as ajo vajz edhe pse jetonte ne nje shtet eurpian nuk arriti te denonconte babain per ter ato vite! Nese flitet per pasuri ,a nuk ju duket paksa qesharake ,po pasuri quhet ajo ?Ja vlen qe per nje shup se nuk mund te quhet shtepi,te behej ter ky skandal!!

  30. Silvana Vishi

   Kjo esht genjeshter une kam baba vet ´babai eshte gje shum e shtrejte ´bravo avokot ´dhe turp per te 3 femjet qe pranojne te behen pjese e skenave te tilla turp i madh’ turp turp

   1. Μαρία Η.

    Silvan a vishi Moj zemer Ai qe ka ber kete veprim nuk quhet baba Mund te jet babai jot I mir Dhe shum e shum Balallar te tjer Po te dish nje gje zemer KA njerez qe Jan te semur nga Ana mendore dhe femijen e tyre se shikojn si gjekun e tyre Dhe abuzojn me femijet e tyre Disa heshtin nga frika e nga turpi Dhe disa I denoncojn Eshte dicka shum e rend dhe shum e veshtir ti pranojm keto gjeste por kjo eshte e verteta

  31. Samuele Dellagaren

   Fantastike psikologja ... me pelqen shum ... shum direkte

  32. al ida

   Pershendetje zonja Evis! Sipas meje eshte nje genjeshter e nadhe... Avokati ka te drejte. Por gjithsesi duhen bere analizat. Uroj me gjith zemer qe kjo qeshtje te zbardhet sa me shpejt e shpresoj qe mos te jete e vertete.

  33. Rita Rreshka

   po ju nuk ju vjen turp shkuat pyetet nje lafazane ooooo ku Jan puetjet e tjera kjo komshije nje llafazane nuk ndegjuam njerez te tjer qe putet shum keq

  34. Sara Byzyko

   Babai eshte fajtor, jam 100 % e sigurt !!!!

   1. Rejhan Cela

    Sara Byzyko a i ke pa me sy tuj ti aaa mos fol pa pa Gja me sy sepse esht gjyna te flasesh pa prova

   2. Sara Byzyko

    Sepse i njoh qe te dy. Po ti njihje edhe ti, ne kete perfundim do dilje.

   3. petrit Hysa

    Pershendetje:) ku e din ti që aji është fajtor 100%??

  35. Marjeta Myftari

   Ndjehem e shokuar por mbi te gjitha me ben te shokohem nga avokati mund ta kuptoj se e ka nga profesioni dhe e lejon te jet asnjanjes shpresoj qe e verteta te dal

  36. Rita Rreshka

   un mendoj se fajin e la e ema. pik...te ishte nen e mir se kishte len vajzen me babain.ajo nuk esht minorene. nje vajz 26 vjece nuke di ajo duhesh te ishte larguar qysh heren e par MOS te kishte arritur te e dyta her .kam dyshime o nje vajz e perdalur e si ben pershtypje me qin shkon Jan shum dyshime ndoshta la ndodhur kjo histori ndoshta jo nuk po kuptpj ad gje me teper kuptoj nje vajz e keqe .nuk di q

  37. Luciana Nota

   brravo Avokat ti je super po baba i blen.gjithqa vajzes kuku te te ardh turp me than se jam shqiptar ajo shitjsa legen si flet per te bijen e botes jo i blete kyt jo at ik moj legene muti ti je Avokat super zoti te rujt

  38. Resmije Beqiri

   Genjeshter shuuum e madhe

  39. Hana Bashota

   Po qfar pasurie more po kjo si poshihet ne foto kjo koka shtall elopve qfar shpie jo.ozot kta te shqipris edhe shtall me qen ithojn pasuri.

  40. Resmije Beqiri

   para po kerkoj falje me vjen turp te them por me detyruar cfar pun te pista behen ne shqipri me kan len pa koment jam shikuesja e regullt me zemer te hapur dhe nje mesazh per ty dhe eni cobani ju pershendes smunt te jet e vertet qe qe babai ti ben dicka vajzes se vet vetemse nese nena mos e ka me donji bur tjeter smund te ndodhqe babai te dhunoj vajzen e vet

  41. Ola ola

   Me vjen sh sh keq por ne shqiperi ngjarje te tilla ndodhin sh dhe un e besoj kete sepse kam pasur nje shoqe qe ajo ishte invalite dmth ne karroce edhe me ka treguar qe babai i tij e pordhunonte cdo her qe mamaja e saj ikte ne pun sepse ai bente sikur ishte i dehur dhe skuptonte cfar te bente dhe vajzes i vinte turp e skishte guxim ti tregonte askujt keshtu qe kini kujdes se cfar sndodh dhe un e besoj vajz e shkreta ajo.

  42. Ardit Aardit

   Nuk abuzon babai me vajzen e tij vetem nese nuk eshte e tija por e komshiut....po nena pse i la dhe iku femijet e saje...

   1. Doriinaa

    Ka raste plot, ka ndodhur dhe nena me djalin. Mendimi jot nuk do te thot qe kto raste nuk ndodhin

   2. Μαρία Η.

    Ardit Aardit kujdo te ket qen vajza ne momentin qe jeton me te dhe te theret baba Eshte cnjerezore te vesh dor mbi te Por ndodh edhe e kunderta shum prinder kan abuzuar femijet e tyre Sepse ata se meritojn fjalen prind Ata Jan te semur mendor dhe femijen e tyre e shikojn sikur te jet bot Dhe mund ta vrasin ose ta perdhunojn

  43. Klodiana Zoto

   Bravoo psikologja 💎shume professional, e pregatitur dhe e matur❣❣ Evis you are simply the best 👑💎😗😗😗

  44. Leo Toci

   (Pershendetje )Un jam i mendimit dhe i lutem te Madhit Zot qe keta persona te perjashtoen nga kombi shqipetar ,Sepse si skan turp ta bajn nje Problem aq te madh per nje shpi ,si kotec pulash ,ose per pasuri ,ta shtyn ne burg baban per gjith mon ,per ta mar shpin ,Akan zemer keta persona ,dhe a mendojn ta gezojn ket shpi ,qe Prindin nuke kan asnier parasysh ,ju lutem mar falje personale ne qonse jam gabim ,dhe ne qonse kam ofendum dikend ,Flm per mirkuptimin njerzor .

  45. Klodiana Zoto

   Kjo halla ka humb kot per avokate Ishalla vdes nga kanceri kur mbron vellain e cmendur👹👹👹baxhell e dreqit Te varet para qytetit pas seances ku do konfirmohet e verteta Edhe avokati ja fut kot 😱😱 Monstra e ka abuzuar te mituren...gjakun e vet --per vite me radhe 💣 E mjera nene qe e vuan dyfish 💔💔💔

   1. Klodiana Zoto

    +viktoria kolios hallall ta kene ate shpi se abuzimi seksual ka ndodhur 100%

   2. viktoria kolios

    Ku e di ti ne eshte e vertet ? Ndoshta donin me te vertet pasurin .

  46. Xhevaire Menkshi

   Duhen vene para ligjit abuzuesit nuk ndoth kurre leri murgeshat....vat turp I ZOTIT te varet ajo cupe we behet bashke puntore. ka adn

  47. Anna Stone

   Familja shqiptare katastrofffff turpppppp I madh🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈familje e qthurur turppppppppppppp I madh 🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈!!!!!!!

  48. Etleva Shehu

   Mund te jete e vertete 100% Goca nuk ka genjyer ke Murgeshat. Turp i madh me pas frik me lon gocen me baben..!!

   1. Ola L

    Etleva Shehu pse nuk ju tha murgeshave perpara po tani mas 16 vjetve 25 vjet kam pas dy femi çfare me ban te behem dyshim nje cope shtepi eshte e pa falshme duhet behet testi pastaj del e verteta ata munden ta konfermojn me sa vete ka shkuar vajza

  49. Margarita V

   Oh my God !!! Psikologia tha Suicid !!! Ku dreqin e bejne kete shkolle ???

  50. Mergim Ramadani

   une mendoj 99 per qind qe kjo ngjarje nuk ka nodh ne pytje jan paraaaat sa i perket vajzes ajo veq duhet me qu psykiatri