No video

Klithma e nënës: Burri më lidhte me zinxhirë, tani dy djemtë më dhunojnë çdo ditë

Me Zemer Te Hapur

Me Zemer Te Hapur

110 841 προβολές106

  Nga arkiva e emisionit "Me zemer te hapur" te Evis Ahmetit ne News24
  2 shtator, 2015
  Rrëfimi i një nëne që dhunohet nga dy djemtë e saj të droguar. E pafuqishme ajo thërret për ndihmë.
  Vetëm 16 vjeçare u bë nënë, por jeta iu bë një ferr në familjen e bashkëshortit. Ai e dhunonte me tortura nga më makabret deri në lidhje me zinxhirë. Dhuna e ushtruar bëri që kjo nënë të pësonte kriza të forte në kokë dhe ka më shumë se 15 vjet që kurohet nga depresioni. Por 38-vjecarja nuk donte ta braktiste familjen e saj. Pavarësisht lindjes së dy fëmijëve të tjerë një djali dhe një vajze, dhuna vazhdonte të ishte e përhershme në familje. Burri i shtëpisë dhunonte të shoqen dhe dy djemtë çdo natë që ishte i dehur. Egërsia e tij shkonte deri aty sa dëbonte nga shtëpia dy fëmijët e vegjël dhe në mesnatë kjo nënë i kërkonte rrugëve të Tiranës. Ajo që e bënte optimiste ishte dashuria që i falnin fëmijët, kur ata i afroheshin dhe i fshinin lotët, duke i premtuar dashuri pa kufi dhe se ajo s’do të ishte kurrë e vetme në këtë botë. Po sot që ata janë rritur a e mbajnë premtimin ndaj nënës së tyre? Përgjigjia është e tmerrshme: JO. Ata e dhunojnë njësoj si babai i tyre, apo më keq. Dy djemtë e saj apo drita e syve sic i quan kjo nënë, janë përdorues të lëndëve narkotike dhe gjendja e tyre fizike dhe psikologjike rëndohet cdo ditë e më shumë. Bashkëshorti pothuajse e ka braktisur, fëmijët gllabërojnë cdo send në shtëpi për ta shitur, paratë ia marrin nën kërcënimin e dhunës dhe ajo e vetme mes dhimbjes dhe lotëve, kërkon ndihmë.

  Δημοσιεύτηκε στις Πριν χρόνο

  Σχόλια

  1. Marsela Dine

   O zot mos na jep sa ke

  2. Orestis Yolo

   Shum gjyna kjo zonj dhe nga buri dhe nga femijet qe dhunohet turp per burat shqiptar qe jan te dhunshem po jeta skalon me dhun o burat e shqiperis behuni njerez se jeta eshte e shkurtur dhe duhet te kemi nje familje te shendetshme te dalin dhe femijet te shendetshem ..

  3. Nik Name

   Ah moj zonj kete hallin tend e kam kaluar edhe une jam martuar ne 98 kam mbaruar arsim e l'arte ne Tirane dhe bashkeshorti diten e trete te marteses per cdo gje me fajsonte mua jam dhunuar ne menyre cnjerezore kam jetuar 11vjet me dy djemte ne nje dhome e bashkeshorti ne dhomen tjeter per cdo gabim femije apo ndodhi banale burri me dhunonte dhe ne mes te Nantes edhe PSE flinim vec humba cdo arsyetim llogjik humba nje diplome te ekonomikut humba cdo lidhje me prindrit vellezrit motrat se burri nuk i donte PA asnje arsye as te vin in e as te veja u ktheva NGA nje intelektuale ne nje lopcare u ngarkova me dru beja cdo lloj Pune te ndershme e te rende qe me dilte prepara vetem te MOS rrija ne prani te dhunusit me vinte frik te futesha ne shtepi sa arrita u bera paranojake thosha qe nuk di cfar energie negative transmentoj te ky njeri qe me dhunon keshtu mbajta prindrit e burrit edhe PSE isha e ndar jetova 19 vjet ne kete ferr te vertet PA MOS patur me te voglin faj derisa perfundova spitaleve te botes e te shqiperise kam ha pur nje proc di orci te cilin se kam mbaruar babai me vdiq per shkakun Tim dhe te nje njeriu qe vetem njeri smund ti them PSE keshtu se krenaria per cdo femer te ndershe eshte kjo njeriu nje here lind nje here martohet e nje here vdes nuk di si kam shpetuar e gjalle NGA ai njeri zoti eshte me mua tani ndodhem jashte me 1000probleme shendeti dhe dy djem si dritta qe pak a shume i kam dhe une problem e tua por banane Tim nuk e tret dheu per mua e Jeta ime SDI si do veje zoti te ndimofte ty dhe FEM mallkuar dhunuesit

  4. Laclinic Montreux

   Normal. Sepse ato jan rrit me dhun dhe vetem ate gje din.

  5. Lendita Kryeziu

   Bravo egji me zemer te madhe Me te vertet falemiderit qe i ndihmo ksaj Zonja 👍💪🏽👏

  6. anablov anablov

   Po po' cfar femij legenash po Ku preket nenea o pler mallkuar qofshin ata qe prekin prinderit

  7. Jonida Hysenaj

   Zoti e ndimofte kte nene

  8. Kristina Babaj

   Gjynah ,dashuria e nenes nuk shuhet kurre ,po ato femi do arrine valle ta kuptojne ndonjehere?Se besoj ne gjendje qe kane arritur ato ? Prandaj zonje e dashur zgjdh rrugen e duhur per jeten tende sa s'eshte vone ,persa i perket femive kerko ndihme nga ndonje qender reabelitimi mbase do perendia e nderrojn rruge dhe heqin dore nga droga ,e behen njerz te ndenj e te rregullt ne shoqeri e te ndjehesh nje nene e lumtur pa probleme.

  9. Bardha Tafani

   sa keq po me vjen per kete zonjen je vonuar shum zonj si ke duruar vall nje dhun te pa merituar nje dhun qe nuk pershkruhet ska fjal qe e perkufizon kte ngjarje nuk me besohet si shqiptaret jetojn vetem per turpin e botes si do flasin komshijt dhe ja si e merr shperblimin femijet qe behen me te dhunshem se i ati. ..... zoti i dhent forc dhe zgjidhje problemit per strehim

  10. Etleva Shehu

   O Zot sa gjynaf

  11. Maria Zefi

   Zoti te nimof moj gru o zot i madh

  12. Maria Zefi

   Osa ghunah. Kjo femer zoti e vraf at pleh

  13. Mimoza Shyti

   Nuk thon kot ne femer ka pjes edhe djalli!!!

  14. Elida Ceno

   Se kuptoje pse ke duruar kaq shume, si pasoje e sjelle se burit ke femije me probleme, ata Jane ritur me traum dhe ja pasoja

  15. Arjana Elezaj

   Oooo zot ca bahet kshu me shtetin ton...cfar m...burrash rrit shqipnia turp gjith ata prinder qe rrisin djem te paftyr.marre e tyrpi i botes kjpft per ju

  16. Kledis Tabaku

   Han droge ,droga I vrave njerzit ,

  17. Fredi Bejdo

   😢😢😢 😢Zoti e ndihmoft kete nene sa gjynah🙏🙏🙏

  18. Senat Sherifi

   Kjo fjala e zonjës që ethot un kam mar vendin dhe nuk edua më jetën un ikisha thën jeta duhet jetuar probleme duhet zgjidhur ama jetës mei dhën fund asesi nuk ethot as shqiptaria as njëra nga feet Haroje vdekjen por jetën problemet kan zgjidhje në ktë sdudjo ebëre hapin e par more ndimat e para psikologu asht mashum se shtëpija se kjo të mson të mendosh shëndosh zoti të shpërbleft me të mira

  19. Senat Sherifi

   Në ktë histori vrtet për veç lotët që të dilkan vet nga siit nuk paska njeri shka të flas. Një Femër kaq e dashur kaç e përkushtuar.ndaj familjes sedij çfar shpirti kan ato djem që ja bëjn nēnës ktë nvend se ti dilnin në krah ato ja thien edhe zemrën ksaj nane kaq të foort.

  20. Visar Osmani

   Familja me vlera po qfare vlera e zbuluane kompjuterin .. oj moderatore sa e menqur je .kjo goca eshte viktim realitetit shqiptare lere filozofine. Sille renen mbaroje puna

  21. Arta Kaza

   O ZOTE KI MESHIRE!KJO ESHTE TRAGJIDIA E NJERZEVE TE VENDIT TIME,KY ESHTE TRISHTIME DHE PAMUNESIA E NDRYSHIMIT TE KETIJE REALITETI TE HIDHURE;EMOCIONET JANE TE PAPERBALLUSHEME,JAME E PAFUQISHEME TE NDRYSHOJE REALITETIN E KESAJE NENE,E TE TJERAVE TE NGJASHEME ME KETE TRAGJIDI.

  22. Veronika Shabani

   Me budallaqe femer se ty ska

  23. Mondi Naksi

   Te gjitha femrat e ketyre viteve deri ne 98 familje pa kok pa kemb

  24. Arta Cara

   😭😭😭😭😭

  25. BILBIL DOKSANI

   l

  26. Elida Kurtalia

   Haram gjini i nanes o femij te flliqt e marshi denimin e zotit aty ku ju dhemb me shum bashk me at burr pleher qe tregon forc me nje grua te gjor zoti amin jau qoft aty ku ju dhemb me shum femijet tuaj jau kthefshin o zot

  27. Tomahawk - Agario gmtz

   ti zben per gazetare njerzit jan tegjith nji soj, ju si gazetare beni privilegje turp te keni te tjerve u behet i ditur emri dhe nga jan, keqardhje per Zonjen

  28. Ylber Ahmetaj

   Ja di hallet kësaj. Se mua po me rrahë gruaja dhe Don të më vrasë. Me jepni një këshillë

   1. Life is beautiful

    Ylber Ahmetaj 😂😂😂😂😂😂😂

  29. Irena Meta

   Mos gjykoni keq o njerez se mjer kujt i bie ajo ka ikur nga shpia per te punuar dhe i la femijet pa kujdes

  30. Bilbil Rexhepaj

   Zeri saj si nje grua me e vjeter,ca ste bejn hallet

  31. Bilbil Rexhepaj

   E keqja ska fund ,ca behet kshu.ishallah ka ndihme per kete zonje

  32. Bilbil Rexhepaj

   Ti zonje duhet te kishe ik qe ne vitet e para sepse ai se prehu dhunen dhe tani femit bejn si babai.

  33. Sahadete Bugari

   O zot sa gjynah

  34. Sahadete Bugari

   Was

   1. Pashije Isufi

    O zonja e vis tlutna më kontakto me këtë grua

  35. Jonida manellari

   sa gjynaf si esh e mundur qe ksaj nene ti ushtrohet kjo dhune jo vev nga burri por madje dhe nga femijet e tyre ... nena e shkret ca nk ben per familjen e saj .. zoti i denoft kto persona te cilat ushtrojn dhune mbi figuren femerore mendoni se keni nena vet 😭😭😭 ... askush nga ne nk esh i afte per te gjykuar te tjeret sepse paragjykimet behen nga budallenjte qe e perdorin per arsye ...sepse gjykimi nk esh ne duart e njerzve por gjykimi i takon vec allahut !

  36. Lili Lazaj

   mesa shikoj studijon me Duke se eshte nje fimim i vjeter te shpresojme qe problemi i saj te jete regulluar .

  37. Lili Lazaj

   Bashkia e Tiranes duhet ta ndimoj kete zonje jo vetem per problemet qe ka por dhe si qytetare tiranase ,sepse nuk eshte ardhese ne Tirane por eshte tiranase e vertet ,nuk duhet ta lere pa shtepi problemi i saj eshte evergjent .

  38. Mevlide Krasniqi

   Shum mevjen keq per ket zonj se fati i keq eprek xhith kan por duhet medit me ezxhedh memenquri moj zoj enderuar mishpalose vuajtet emija para 45 vite kopas shum vujte edhun poikom rrit pes fmi sidrita zoti jarujt te xhithve edhe tmit ikom tmrekullushum epuntor unkom punu xhith mefmi jukom than mos lakomoni tkeqen rrug seaj qipin alkohol nuk punon mekryje tvet popunon alkoholi fal zotit edhe lutjet emija mer mundsija eqova burrin temjeku ejahjeka krejt e tash jom elumtur mefmi shum por meburr pohjeki halla kambet invalid jakatha rakija nervin se 30 vjet kapi por qatibojsh jeta usht kahtu masi fmin pishoh mir unejom edhe mir edhe elumtur asnji fmi sekamarr rrugen ebabes per fat tememin n pleqri mekalu nijet temrekullushme tash jom 64 vjet edhe unjom martu ere 17 vijet exhys

   1. Life is beautiful

    Mevlide Krasniqi Qankemi pothuajse moshatare Une jam 72vjeq Sy te fort i paske e ti akoma Qe rri e shkrun sms E ki oreks per te shkrujt ne internet Jet te gjat paq maj 😂😂😂😂😂😂

   2. Mevlide Krasniqi

    Por telutem moj zoj mundov qe fmin tisherojsh eper burr ishalla ivin ment ebahet njeri por edhe at duhet mesheru sekoke ere kshtu qe Paburr menejt sod usht keq se rrjedhin mos besim edhe tefmija kahtu qe prap nuk dota rregulloah familjen por mundov mej rregullu krejt ndamjen eban kur tdush pobashkoe familjen se eki mamir eishalla tnimon zoti edhe shpirmir ka eisheron ata 3 mashkuj sevet sun arrit kurxha merrespekt emezemer pot pershendes mosiqit posht qitofjalt emija se kimem knu rahmet zoti tnimoft jepi zor 😘😘😘😘

  39. Giulia Mecani

   historit e shqiptarve ne nje menyre apo tjetren jane shum cnjerzore por nuk e di kur do behemi njerez ne?

  40. Zemera Jeme

   E kam vu re,te gjitha femrat qe jan martuar 17 vjeqe, dhe ne vitet 97. Apsolutisht te gjitha jane te shkatrrume si femna 😢😢😢😢😢😢

   1. Zemera Jeme

    Bilbil Rexhepaj e vertet 🤜

   2. Bilbil Rexhepaj

    Ka te bej dhe mosha se nje me e rritur mund te ket zgjidhje ne momente te veshtera ,jo te rri ne kete dhun

   3. Eduard Kutulla

    Marjola Gjoni nuk ka rendesi mosha e marteses dhe si jane martuar.jane shume qe jane martuar me dashuri dhe jane ndare.per te ghjitha eshte fati I njeriut.

  41. sabri PREKAZI

   I lutem qe nga ky moment kerkoje divorcin dhe........ mere vajzen dhe jetoje jeten të lumtur dhe kurr mos e tako ate alkoholst injorant kurr se jeta nuk asht e gjatë dhe fatit nuk i dihet .. te uroj fatin dhe lumturin ta gjesh dikund tjeter ty moter me vajzen

   1. Maria

    sabri PREKAZI po ka dhe qunat ku ti leje e shkreta hallin e saj mos e paste kush eshte ne nje situat te mjerueshme 😕 ju pershendes.

  42. Marjana Marjana

   Me vjene keqe e dashure zonje po ndoshta ti nuke do te te vije mire pere ate qe do te te theme Duhete te ishe me e kujdeshme ndaje femijve jo ndaje burite ....duhete me kohe te vije vize burite dhe duhete ne kohene e duhure te kishe vepruare punene me femite . E dy cfare do te thote te riteshe femije vetme

  43. Iva Vulaj

   More moter askush Nuk e nxjerr gomarin nga balta vetem I Zoti .Po cfare Une s'e kuptoj sjelljen e djemve tu perse ske punuar me ta qe te formohen ndryshe , Une Nuk po te gjykoj por po ndihem kaq keq per cfare paske jetu .Zoti te dhasht force

   1. Bony Boni

    Iva Vulaj ball i rrim te gjith po ja fati

   2. Hana Salihi

    Iva Vulaj We

   3. Maria

    Iva Vulaj Nuk eshte aq e lehte ne kohet qe po jetojme qe ti mbajm ashtu si duhet ,kam dhe un nje adolishent ne shpi po veq Zoti e din se si e mbaj afer dhe e keshilloj po me te vertet eshte shuuuum e veshtire .Sa do pune te besh ti me femijet ata gjithmon e gjejne nje shok te gabuar jashte shtepise per ti nzjerre nga rruga e Zotit ju pershendes e kalofshi sa me mire .

  44. ASIM Begaj

   Pershendetje Emri I pa streh eshte si fjale (pekedhelse) po as njehere realizuse per nje strep nga Bashkia jam qe ne vitin 1991 E shenuar ne bashkin e Fierit Dhe asnje nuk me ka thirrur Nga bashkuar nuk me ka thirrur Per dhenie banese jam e ndare Tani jetoj ne greqi Ja who eshte strehimi I bashkise Quhem Fatbardha Avdiaj jam 61 vjece

  45. Maria

   Sa me shum flet gazetaria aq me shum me rrenqethet trupi o Zot li meshire per te gjitha keto nena .Zoti i mallkofte te gjith ata qe pregadisin a po shesin qdo lloj droge qofte .Po qmendin rinin kudo ne per Bote te njejtat gjera nigjo djalli ne nje menyre a po nje tjeter po vazhdon te shkaterroj qdo dite e me shum njerezimin 😓😓🙏🙏🙏

   1. Lendita Kryeziu

    Maria shum e vertet shum e zgjuar kjo gazetare e din me te vertet at pun qe e ban

   2. Wilson G

    Maria

   3. Pendohu para se të nxen Vdekja para se të jet Vonë

    Maria Amin Maria

  46. Lirica Adamo

   historia e kesaj gruaje shum shum e dhimbeshme jepini ndihmen ZEvis se kjo tiransja e meriton por femijet me shume ti divorcohet bashkeshorti te torturoje nenen dhe babain e tij dhe jo gruaj Jane bere burat (ca shume agresive te futen ne burg se nuk e meritojne familjen po qaj se nuk e perballoj dot kete dhimbje te tmereshme

  47. KALIPSO XHIXHA

   BRAVO ANXHELA ZOTI TA SHPERBLEFTE

  48. Erald Berat

   Qenke nje koqe gomari ti

  49. Erald Berat

   Ca mbiwmri ka

  50. Nardi Vlore

   Me vjen keq per kete femer,femra eshte gjeja me e shtrenjt n bot,si mund ta trajtosh nje femer keshtu aq m keq dhe femijaqe ja shperblen n kete menyr me vjen shum keq pzzzz 😞😤😤😤😠😠😠

   1. El Medina

    Nardi Vlore ndoshta se di vertet

   2. Nardi Vlore

    Paola gjoni je rritur me nje frym tjt keshtu eshte shqiptaria

   3. El Medina

    Nardi Vlore e burri m*t femijet i dolen k*ke .si Mund te besh femijet me dike qe te dhunon me rrip se kuptoi .ndoshta sic thua ti edhe koha ka qen ndryshe .Ska pas forc per tu ndar por femijet pse i beri shiko tani Ku perfundoi. Nejse me heroin ata femijet e ksaj sdo ta ken te gjat .

   4. Nardi Vlore

    Paola gjoni Sipas teje cfar duhet te bente ajo,ishte 16 vjece nk kishte rrug tjt ishte koha e till

   5. El Medina

    Maria Grazie tesoro anche io credo molto in DIO ed x questo a me piace molto sa sua fotto.Grazie mille.Buona serata.Bacioni

  51. Albania Albania

   Hadhe hadhe kjo dynja hadhi hadhit nuk I,ngja zoti tu befte ndiheme moj zonj e nderuar

  52. rimi lisi

   bullshit

  53. Albania Albania

   Hadhin e madh e paske moj zonje bashkeshorti spaska qen njeri se njeriu nuk vepron ne ket menur por hadhin me te madh e paske me femijet me driten e syve qe duhet te ishin mbeshteteja e jote e madhe ata paskan marre nje gje me te keqe qe po evret rinin ton qe duhej te ishte e ardhemja e vendit familjes shoqris po kete te ardheme na krijuan edhe pushtetaret ton qe duhej ti mbronte familjet ne nevoj jo vetem qe na braktisen po na I,shkaterruan familiet Shqiptare ne vend qe tu krijo te ardhemen e rinis shteti Shqiptar ka 27 vite qe po vret rinin te ardhemen e vendit se vendin ton na e kthyen ne Culumbi te majte e te djathte zoti I,vrafte te gjithe ata qe drejtuan ate vend dhe I,moren ne qaf Shqiptaret Zoti tu befte ndiheme moj zonje e nderuar po ma ben zemren te qaj ,banu e fort jeni shum e lodhur nga jeta po mos harro se jeta eshte gjeja me e shtrejte qe zoti na e dhuroje lere ta na e marri ai jo ne

   1. Nina rsk

    Albania Albania pershendetje po kjo zojn pse sndahet prej ati burri shum ere mvjen shum keq per zonjen 😢😢😢

  54. Tati Tati

   😓 Edhe sa kohe do vazhdoje kjo dhimbje,ne sikur te kemi gjak Arabi,pse kto burra i perdorin grat ne kte menyre,i perdorin sikur te jen sende,dhe jo si nje njeri,gruan ne qoftese nuk e do,ka zgjidhje tjeter.

  55. Shpresa Hysaj

   Me vjen keq per kete grua ,

  56. Jon Ndue

   R you're

  57. Syri .P

   Ehh moj te shkreta gra shqiptare sa vuajte kalojn dhe durojn qfar fati paske!! harron qa ke vujtur vet por tash edhe me femijet 🙁

  58. Matin E.

   Tamam ashtu si thot Avukati

  59. Naxhije salihu

   Shummm me dhimset kjo zonja marre per burrin e saj qka i paska ber por marre e jazik spodi aka meju than femijeve haram gjirin e kesak nene ekeni por femijet e qati njeriu jan skan ka me dal dardha pik nen dardh thojn teper me dhimbet zonja ndihmone ju lutem

   1. Mehmet Mehmeti

    Naxhije salihu

  60. Nazlie Bytyqi

   por qe ka keshtu njerzesh te pa edutkat ne shqperin e mesm nuk e kam besu as nuk do ta besoj kurrrrr

  61. Nazlie Bytyqi

   oj visa te prshds

  62. Majlinda Kreka

   Me vien shum keq per kete zonje pse i thone se fati nuk i diet po ndajne se ai eshte nje bestja se nuk eshte nje prind zoti te ndihmoft per femijet moj zonje e beju e forte zoti te dhente shum Force

  63. aniii shila

   38 VJECEEEEE.Booooo per zotin.O zonj ska lidhje burri apo shoqeria.Ske punuar fare x femijet.Taniiii vjen e qan ketu.Se di zonja nga TIRANA po ama duket sikur esht rritur ne male.38 vjeve ngjan si 60 vjece.Ste ndimon askush pervish krahet lufto.

   1. Mimoza Shyti

    aniii shila ky esht fati i keq i femres as nje prin nuk e edukon keq femin po nga nje her edukaten jau jep dreqi pastaj me cka hequr kjo grua e mjer jo 60 po mos me qen gjadh me duket se ty ste mungon asgja e me behet qefi po njerzit kan halle mungon puna pastaj hallin ze hallin dhe perfundon e katandisur po te mungonin kushtet nje jav do fliste nryshe pastaj djemt Ajò nuk mundet ti mbylli ne 4 mure un i kam akoma te vegjel munohem tju jap edukaten qe te behen ma te mirt ne bot po pastaj kur te Fillojn shoqeria pak krijojn karakterin è tyre edhe edukata esht fat nese shoqerohen me shokun te kqija ashtu do behen nuk esht vetem edukata familjare pastaj jan rritur nen kercenimin e dhunon dhe ka ndaluar negativisht pastaj droga po te jepte mend do e pinim te gjith pra ndikon edhe Ajò e madhkuar!!!

   2. Shqipe

    pse nuk tkan abortuar prinderit ty ?

   3. aniii shila

    Lendita Memaj k

   4. Lendita Memaj

    aniii shila me vjen shume keq se si te paskan edukuar prinderit Mos qesh me dhimbjen e tjetrit

   5. aniii shila

    Ami Amu HAHA.Po si thua ti qe zonja te shikoj komentet qe kan shkruajtur per te dhe te mendoj .UUUUUUU Paskam ber mir qe kam jetuar me nje MOSTER??????.JA pra un j am e vetmja qe ja them te verteten mbase esht e hidhur po them mbase zgjohet.Po ja them qe ate qe se ka ber ne ter ato vite o Injorante ose injorant se nuk e di cfar je.Ta bej tani.2018 kjo akoma fle ne byth.Pfffffff.

  64. aniii shila

   Per mua zonja shum femer e dobet.Shum rremuj si familje.Ska ditur as njeri as tjetri prind te Prinderojjj.OMG😇😇😇😇😇😇😇

  65. black king

   O zonj e ndjej dhimjen tende qe ti largohesh vuajteve te tua per te jetuar e qet dhe e lumtur hajde ketu ne franc un do te ndihmoj me aq sa mundem thjesht dua te ndihmoj un jam i martuar me dy femij thjesh dua te ndihmoj

   1. drita hoxha

    Po te kishe mudesi ti ndihmosh zoti te shperblen ty e fa,miljes tende se qenka shume e vuajtun e ndoshta atje ne france do te perqendrohet e te rregulloj dokumenta dhe te vazgdoje jeten ajo e ata dhunuesit ne te rrin aty e do te vije dita qe do e kuptojne se ajo ka vuajtur. Kontaktoje emisionin me zemer te hapun e fol me ta

   2. Fahrije Kastrati

    Shum tmerrr...o zot

   3. Pendohu para se të nxen Vdekja para se të jet Vonë

    Saimir Kurti shume ide e mire vetem Gocen me e mare dhe te ike ,leri Djemte ata nuk behen Njerez me ,nese kjo do rrin afer tyre ,ato her do kure dota vrasin ,e Tmerrshme Jeta e Saje 😱😱😱😱😱😭😭😭

  66. aniii shila

   Familje kallameeer thuaj.😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔

  67. aniii shila

   Eeeejjjj.O zonj me vjen keq po cfar do te thot ska pasur asnje te divorcuar ne fissssssss.Si mund te rrish me dhun gjith jeten???????Ti nuk ke degjuar prindrit dhe bere me koken tende.Se di per zotin po me vjen inat me keto femra qe kan mundesi ti len keta MOSTRA .PO skan byth te bejn hapin qe duhet ta kishin ber koh me perpara.Sdi cti them kesaj zonje.Per te ven duart ne kokeeee🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤕

   1. Shqipe

    hajt se kur ta gjan burrin edhe ti ni dit ishalla te ngreh zheg per toke. ka vyn ti me kan nvend kesaj. feministe t leshit. jeta osht luft. e kjo ka duru shum, se ka femi. dil npublik bon proteste, se pa ta qi nanen ni her me ba met pa skam me lan.

   2. aniii shila

    kela sarande Shim e drejt Kela.Naten e mir dhe ti😍😍😍😍😍😍😍😍

   3. Enkeleda Rexho

    aniii shila flm!Mendimet ketu duhet t'i japim ashtu sic duhet pavaresisht se nuk iu pelqen disave.Mos kujto se dhe ne i kemi gjetur shtruar me flori rruget ku kemi shkelur por jeta te ben te sfidosh mbi gjithcka pa njollosur karakterin dhe mos t'ju mungoje femijeve as qetesia dhe as ekonomia.Naten e mire anni!🌹🍀😍

   4. aniii shila

    kela sarande Jemi njesoj ne mendime.Dhe ti me pelqen shum😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

   5. aniii shila

    kela sarande Kela si je zemer.Rrofsh mi ❤.E di sa inat me vjen me keto femra.Po pse ne e kemi jeten FUSH ME LULE.O Kela ta dish sa kam kaluar un dhe ca do te thot.Se nuk e ndaj burrin nga fisiiii??????? SHEMBULL KY........Po un sdo rri me fisin as do fle as do pi.Kjo per fisin humbi gjen me te rendesishme mi .FEMIJETTT.......Te rri me fisin tani dhe te qaj nga mengjesi ne dark.Ti rroj fisi.Kela se di motra jam pa fjal.38 vjece ngjan si 60.Vetem duke u qar.Te pershendes o KELA😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

  68. Ronaldo ronal

   Me vjen shum keq per femijt e tu por fajtoret per femijet jeni ju si prinder se si i thon atij muhabetit cdo mbiellesh do koresh duhet te kishe ber me shum kujdes per cunat tani qe u kujtove ti iku zogu fluturoi.

   1. Vetvetja35

    Dorothea saraj Ti din te kuptojsh atë që lexon??? Gjema flalin se ku e gjykova këtë nënë të shkretë!!! Jo çdohere e ke shtetin gjerman ne krah tendin dhe nese din te kuptojsh e lexojsh, lexoje: „wieviele Frauen werden von Frauenhäuser abgewiesen, da Platznot herrscht“. Mua mu dhimbsen te gjitha femrat, e ne veqanti ato shqiptare, qe jane te mvarrura nga ish-burri, familja apo edhe nga shteti. Por edhe ne shtetin gjerman nuk eshte gjithcka ashtu si qe eshte ne ligje, pasi per shtresat e ulta kursen shteti shume. Dhe nese nuk e kupton ne shqip, ta perkthej ne gjermanisht. Frauenhäuser werden minimal vom Staat unterstützt. Und je nachdem wo man wohnt, wie z.B. in Großstädten wie München, herrscht Wohnungsmangel!! So bleibt den Frauen nichts anders übrig als „nach Hause“ zurück zu kehren. Mire mbetsh.

   2. Dorothea saraj

    Vetvetja35 nese banoni ne gjermani duhet ta dini ju te dyja ti dhe paula gjoni qe Grat kur dhunohen ja u gjen shteti shum shpejt strehimin dhe nuk jan te varura as nga Buri aß nga vjera e te tjera .dhe puna e djalit do zgjedhesh shum shpejt po te donte vet pa pasur nevoj per pagesa .dhe me kryesore sociali do ja merte persiper te gjitha pagesat e baneses dhe ushqimit per gjith Familien. Esht Kollaj te komentoni duke e ber gruan fajtore kur jetoni ne gjermani .

   3. Vetvetja35

    Paola gjoni Ketu nuk behet fjale vetem per femrat shqiptare. Pasi jeton ne gjermani, ndoshta nuk te ka ikur qe vjet 7500 femra jane refuzuar nga shtepite e grave (frauenhäuser), pasi kane qene aq te stermbushura sa qe nuk kane pasur vend per 7500 gra me femijet e tyre. Une punoj vet ne sektorin social ne gjermani dhe nuk ka shume dallim mes femrave shqiptare dhe atyve evropiane. Dallimi eshte ma shume qe femrat shqiptare kan mbeshtetje ma pak si nga shoqeria si nga institucionet. Edhe une jam si ti, qe nuk do lejoja kurre dhunen, por ja qe ka femra qe durojne nga morali, nga gjykimet, nga mospërkrahja. Une nuk e pashe fare kete emision, pasi zemren e kam te ligshtë dhe nuk do i ndaloja lotët, me mjaftoj titulli te ndjej keqardhje e dhimbje per femren shqiptare. Gjitha te mirat.

   4. El Medina

    Vetvetja35 femrat shqipetare e lejojne vet dhunen. Se di une kam vite ne gjermani ndoshta se njoh mir shqiprin edhe fshatrat se di as se ca jete behet aty por e them me siguri se sdo ta lejoja kurr dike te vinte dor mbi mua edhe aq me pak qe te beja femije me nje monster. Te pershendes

   5. El Medina

    Vetvetja35 nuk u tha ne asnje Moment qe zonja eshte perdhunuar nga burri i saj .se te Flesh Me dhun me dike do te thot perdhunim

  69. Fatbardha Dreger

   E tmerrshme, zonja Evis ndihmojeni kete grua te mjere

   1. Sheza Gurra

    Fatbardha Dreger

  70. Monika Licaj

   😢😢😢😢😢😢😢😢😢

  71. Pendohu para se të nxen Vdekja para se të jet Vonë

   Zonja Evis te Lutem moj Moter ndihmoje ket Moter me kaqe shum Halle shkruaj tek Faqja Elvis Nacit ose ne Emisionin Shqiptaret per Shqiptaret ato do ti ndihmojeni ja Argumenti i mrekullushem shikone Videon gr-news.com/online/βίντεο-UFnNK-5ajtM.html

   1. Pendohu para se të nxen Vdekja para se të jet Vonë

    Bashkim Cala Amin

   2. Bashkim Cala

    Zoja Ervisa ndimone ate zoje shum gjunaf zoja te bojet e fort dhe tamarrin situate ne dor bashk me ndimn tuaj ozot ndimoje kte familje

  72. Pendohu para se të nxen Vdekja para se të jet Vonë

   Te lumte Anxhela ,Llokume je ,si nga Pamja si nga Fjalet ,kurese ksaj Motres me gjitha keto Probleme ,me e mira per te eshte Ndarja ,mos Jeto me ate Psikopat ,Allahu nuk ta Fale ket veprim ,mos Jeto me me ate,shkruaj Elvis Nacit ,ne Facebook kerko ndihem nga Ai,ose ne Emisionin Shqiptaret per Shqiptaret ,mos u vono ,por nese ke mundesi qe tani kerko ndihem nga ata nuk do te zhgenjehesh ,te Pershendes nje Moter nga Europa

  73. AlBoZ_07 The Rebel

   😭😭😭😭😭😭

   1. Pashije Isufi

    Ju lauten ni kontakt me zonjen