Portokalli, 13 Maj 2018 - Edi Rama (Kam pune shume te veshtire!)

Top Channel Albania

Top Channel Albania

129 594 προβολές58

  top-channel.tv/programe/portokalli/

  Δημοσιεύτηκε στις Πριν 8 μήνες

  Σχόλια

  1. Yllka Bajrami

   Gallat flori

  2. hermes ismaili

   Ju sja keni iden se sa e veshtir esht per mua te kombinoj kollaren me breket dhw corapaet

  3. Defrim Mimini

   shtylla e portokallit,po iku ra shtepia"portokalli"

  4. Ardian bumja

   Realiteti i udheheqesve ne vendet e varfra si ne Shqiperi te percjellura me intuite te holle prej artisti!

   1. Fjorela Beqo

    O ti bumja mos fol fare per shqiprin se e di un qe ti rri jasht shqiprie heh

  5. Aksesor Expert

   gallat

  6. Anila Ceno

   ,

  7. Gango Fieri

   I madh je hahaha

  8. Doris Hila

   E ke prish fare me zonin,

  9. Bledi Bledi

   Pavaresisht se esht humor, te gjitha jan te verteta, ky esht kryeministri shqiptar, se kuptoj si njerzit u ven nga pas ktyre,

   1. Fjorela Beqo

    Gjellen qe kam marr nga shtepia me qese! E ke bo ndonjiher ti?

  10. chi ti vuole ti cerca persempre

   perle

  11. Flori Nishani

   0688786317

  12. Laki Shpati

   Fantastik suksese

  13. GenTo Vlora

   Hahaha

  14. dielli art

   Bravo Portokallia qe po ja nxjerr te pa-larat ketij fantomasi qe vetem mashtron dhe justifikon.

  15. Oliver Julia

   Urime o FLORI. ..ke Prek me pik e me presje realitetin e Edi Rames

   1. GodBlessAmerica 2018

    Oliver Julia Te pakten realiteti i Edi Rames nuk i pergjak bulevardet apo fabrikat e Gerdecit me hete ta pafajshme njerezish. Edi Rama nuk eshte vrases si Salovici

  16. Faik SKOPECI

   Nje nga krijimet me interesante te Florjan Binaj. Urime.

  17. Lorenc TM

   😂 😂 😂 😂 😂

  18. Rauf Sinaj

   i pa par ne kte rol te sotem

  19. leta jaupi

   Po pate ate mendje qe te na lesh pa koket leku hyp te kulla e ifelit dhe shiko stambollin po e more me ti kutu do jemi o do me hqesh zvar 🙃🙃 o do te heq un ty zvar 😂😂😂😂😂o edo djali po ti nuk ke me shanc me e mar🖓ti na e fute njeher 😢😢😢Ne do ta fusim ty qe tandjesh shum thell qe mos te vej me mendja jote .......kur te vesh te kutia e votimi te dridhen liqe e kembeve te tosh ci kam ber ati zoti lart ☝😜

  20. alvi mita

   Tragjikomedi...je talent!

  21. Griseld Paja

   O flori,flori je ti,te peshojn fjalet qe thua bravo,per talente si ty ka nevoj shqipria

  22. Young Chopper

   Shume komente negative per kte rol, por kjo do t'thot qe ka qene 1 rol i goditur. Ne fakt i vetmi negativitet ketu jan ato qe e mbrojn dhe dashamiresit e tij. Keta jan bij bushtrash qe dhe po t'ju q**** motrat prap do mbrojn Edin. Shajne episodin sepse u perdor politike. Heh Shqiptari, qe ka 10vjet qe degjon akoma imitimet e Sali plakut dhe shtrihen barkaz nga te qeshurat, nderkohe qe per Edin s'qenka humor. He popull gjakprishur. Ne jo se nuk behemi shtet sepse nuk do Rama, po sepse ky popull ja do t'keqen njeri-tjetrit.

   1. pamphlet drastique

    godblessamerica lexo edhe nji her komentin tim e me pas hajde ketu me vjell injorancen tate. personalisht jom apolitik,antiamerikan satanist,antiamerikan puçist dhe gjakderdhes,nuk besoj ne demokraci,as ne komunizmen e ne ameriqine sataniste jam i bind qe ferri e pret,me sakte flaket e ferrit e presin amerikanin gjakderdhes,SIRIE,IRAK,AFGANISTAN,VIETNAM,KORE,JAPONI etj... ja kush osht pseudonimi jot VAMPIRI amerikano-satano-diabolist!!! Ja çfare fytyre ke edhe ti,gjekderdhes si ameriqia sataniste. e saliun ameriqia e vuni ne pushtet,naj si zdo ti gjante profesorit ameriqian salberbytha?! here tjeter meno para se me fol,sepse as qe i kom bo apollogji politiqise por humorit trashanik alla shqiptarçe.

   2. GodBlessAmerica 2018

    pamphlet drastique Po ata mijera shqiptare qe Saliu i vrau me tanke ne 1997 pasi u vodhi te gjitha kursimet e jetes me firmat piramidale nuk ishin bij nenash? Po ata 28 njerez perfshire dhe femije qe Saliu i hodhi ne ere ne fabriken e djalit te tij ne Gerdec nuk ishin bij ebija nenash? Po ata 4 fukarenjte qe Saliu i vrau me duar ne xhrpa nuk ishin bij nenash? Po skeni faj o fashistat e PD se kelysha serbi keni qene gjithe jeten. Vetem nje Enver Hoxhe na mbrojti nga fara juaj tradhtare qe vetem tradhtare si Esat Pashe Toptani, Ahmet Zogu e Sali Berishovici keni prodhuar. Ke sy e surrat ti te flasesh per komunistat kur Sali Ram Fazllici ka qene Sekretar i Partise Komuniste me tesere partie qe ne vitet 70?!

   3. pamphlet drastique

    Young Chopper, Humori osht arma ma e fuqishme e nje shpirti qe din ti beje balle veshtiresive te jetes me dinjitet dhe,kur ky humor jepet nga humorsite te denje dhe te vyer ne aspektet jetesore mesazhi i humorit tejkalon kufirin dhe limitet e drejtesise njerezore,sepse nuk jep kufi te drejte apo detyrimi,por jep pafundesi miresie ne harmonine e gezimit. Pra lumturia mer trajta dhe forma magjike,i largohet iluzioneve dhe shpresave zhgenjyese. Mund ti bie ne qaf humoristit vetem per nje fakt qe,eshte POPULLI ai qe e zgjodhi devinin si kryeminister. Kur dihet qe me fjalen e ervinit tek bulevardi Deshmoret e Kombit,ne fakt BULEVARDI i BABALLAREVE te KOMBIT (emri tij me 1969) u vrane bij NONASH,vetem me kete fakt Humoristi duhet te nuancoje me humor naivitetin e popullit me voten qe ja dha edvinit.ka pas çuna qe skon votu ne kohen e dulles me bindjen qe moli me gropa i priste krah hap,e megjithate si te betuar pranuan plumbin se sa dhonien e votes.Pra humorsiti duhet me humorin e tij ti personifikoj voten me realitetin e karikuesve te kallaçnikovit,ja se si duhet ta simbolizoje voten dhe edin humoristi; edvini osht kallaçnikovi dhe populli me te drejten e votes osht karikatori i tij. pra Populli varrehimsi i vehtes se tij me emrin e demokraqise qe ska pa drite e jo mo te egzistoje. pra humori ne nje socite te civilizuar ka rolin e satires me anen e dhenies se buzeqeshies qe zhduk shenjat e hipokrizise dhe cinizmit politiqian. me respekt nga nje bir i Shqiperise qe z'beson ne demokraqi,as ne drejteqisi nuk beson dhe as ne politiqi nuk beson.

   4. ILLYrianAlboGODDESS X

    Young Chopper ve bast qe kur imitohej plaku Sali ishe ti qe shaje e kishe vetem negativitet kurse tani imitohet Rama ke nderruar pllake

  23. PODIUMI.com

   Klikoni portalin Podiumi.com ka lajme shume interesante

  24. ujku i vetmuar australia

   Je njesh 😂

  25. mario C

   Waw cdo gje esht e vertet mir j'a beni se ai kujton se populli esht budalla por ne te vertet jemi thjesht te urt por e ka mar per dobsi 😕

  26. Diti kurti

   Hahaha Florjan Binaj the best

  27. zisis gjoka

   hallall te qofte se jane 100% ashtu si po thua , bravo je gjigand

  28. Toni Jon

   sa e veshtıre me qene tıfoz me juven.....

  29. Naim Nezaj

   FLORI 👑

  30. Armir Begaj

   sa e veshtire per ty eshte te besh humor pa politike

   1. dielli art

    Armir Begaj Eshte e veshtire,..sa hap televizorin - mediat online vetem ate mashtrusin degjon nga mengjesi deri ne darke

  31. Roshi Roshi

   Mir e the ca ka per te qesh ktu? U ka bo portokallia me te ngrejt nervat se per te qesh harroje

   1. Roshi Roshi

    jsjsjzhzbzbx dkdkdkdkd normal e kuptoj sarkazmen po ka koh qe nuk bejn mo per te qesh. Ky esht thjesht mendimi im. Ty ndoshta te bojn me qesh ska asigjo te keqe

   2. jsjsjzhzbzbx dkdkdkdkd

    Roshi Roshi avash se stshajti me rob o vlla mos e shif realitetin me sarkazem flet 😉

  32. River Of Death

   Humor i se "keqes"...

  33. Enxhi enxhi

   Pune te veshtire paska😂😂😂

  34. barumbadum

   Me e mira e kesaj sezone

  35. EdiMusaku

   Flori Binaj je perl :D

   1. Daybot *_*

    Edi Musaku behet :)

  36. EdiMusaku

   :D

  37. KLAJDI LLUPO

   Sa e veshtir esht o edo ta besh kete vend tamam?

   1. SaiwanTV

    Është e vështirë kur je zemërkeq dhe punon të vjedhësh sa më shumë

  38. alfons vorfi

   Nuk e keni iden sa e veshtir esht te pish cocain me parcetemol

  39. Nikolas niki

   1 pari